Yozgat İl Özel İdaresi tarafından Yozgat Belediyesi’ne devredilen Spor Vadisi’nin tamamlanarak hizmete açılması için dokunuşlar yapılıyor.
Spor ve sosyal yaşamın iç içe olacağı proje komple bir tesis olarak Yozgat’ın çehresini değiştirecek. 
Yozgat’ın sosyal hayatına önemli bir katkı sağlayacak olan Spor Vadisi projesini yakından takip eden Belediye Başkanı Celal Köse, tesisin bir an evvel hizmete açılması için adeta kollarını sıvadı.
Kentte sosyal, kültürel ve sportif anlamda birçok projeyi hayata geçiren Yozgat Belediyesi, vatandaşları daha rahat ve konforlu bir şehre kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Başkan Köse, 415 dönem üzerine inşa edilen Spor Vadisi Projesinin 3 etaptan oluştuğunu hatırlattı. Başkan Köse, sosyal ve sportif alanları ile şehrin yeni cazibe merkezi konumuna gelen Spor Vadisi Projesinin yüzde 70’inin tamamlandığının altını çizdi.
Spor Vadisi’nin bitmiş haliyle çevresindeki hiçbir ilde bulunmayan kapasite ve genişlikte bir tesis olacağının altını çizen Başkan Köse, Spor Vadisi Projesi kentin sosyal ve sportif alan ihtiyacını tamamen karşılayacağını; çok fonksiyonlu spor alanları ve sosyal donatılarıyla bölgenin en cazip merkezi haline gelmesini sağlayacağını dile getirdi.
Spor Vadisi 1. Etabının daha önce tamamlandığını hatırlatan değinen Başkan Köse, Spor Vadisi projesinin  birinci etabı vatandaşlar tarafından kullanıldığını aktardı. 
Spor Vadisi'ni İl Özel İdaresi'nden devraldıklarını hatırlatan Başkan Köse, "Burayı İl Özel İdaremizden devraldık. Devraldıktan sonra projede tadilat yaptık. Yürüyüş yollarımız, diğer yollarımız, 128 tane kamelyamız var, alışveriş reyonlarımız, mescitlerimiz, lavabolarımız, açık alanda düğün yapılabilecek bir alanımız var" dedi.
Yozgat Belediyesi Spor Vadisi Tesislerinde gerçekleştirilen çalışmalarla birlikte Mescit, Bisiklet Yolları ve Bisiklet Evi, Ticari Alanlar, Bebek Bakım Alanları, Çocuk Oyun Alanları, Piknik Alanları, Yürüme ve Dinlenme Alanları, Lavaboları gibi bir dizi hizmetin tamamlanacağını belirten Başkan Köse, şehrin ve vatandaşların ihtiyaçlarına uygun modern bir tesisin hayata geçirileceğini söyledi.
Başkan Köse, “Vatandaşlarımızın sosyal ve sportif aktivitelerini yapabilecekleri Spor Vadisi Tesislerimizde düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Yozgat için Aşkla, Canla, Başla çalışmaya devam ediyoruz.  Vatandaşlarımıza hizmet için şehrimizin her köşesinde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Vatandaşlarımızla buluşuyor, istişare ediyor, şehrimizi Vatandaşlarımızla birlikte yönetiyoruz” diye konuştu.
Başkan Köse, yarım kalan yatırımları hızla tamamlayarak, vatandaşlarla buluşturacaklarını vurguladı.