ESOB Başkanı Latif Altın, bayram alışverişi başta olmak üzere, günlük hayatta yapılan alışverişlerde de yerel esnafın tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Yerel esnafların ekonomi için büyük değer olduğuna değinen Altın, "İşyeri kirası, personel giderleri ve diğer giderleri göz önüne alırsak sağduyulu esnaflarımız bu anlamda yerel esnafları tercih etmelerini önemli buluyoruz. Mahalle esnafı kavramları maalesef teknolojiye karşı, gelişen alışveriş trendlerine karşı yenilmeye başlasa da önemli olan mahalle esnaflarımızın hayatta kalması, daha önemlisi mahallenizde size hizmet veren esnafların olması en büyük değerlerimizdir. Bu esnaflarımızı teknoloji ile daha çok bir araya getirmeye devam edeceğiz. Hep birlikte esnafımıza sahip çıkalım" ifadelerini kullandı. 
Altın, “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel ve en iyi hizmeti verebilmek için elinden geleni yapan Esnaf ve Sanatkarlarımız, Bayram alışverişleri konusunda da hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlarımızın Bayram alışverişinde ilk tercihlerinin Esnaf ve Sanatkarlardan yana kullanmalarını istiyoruz.
Esnaf ve Sanatkarlarımız, cazip fiyat uygulaması, kaliteli üretim, hizmette gerekli titizliği ve insan sevgisini ön plana tutmaktadır. Vatandaşlarımız, son dönemde enflasyona bağlı olarak gıda ürünlerindeki fiyat artışı nedeniyle merdiven altı imalatı ve kalitesiz ürünleri piyasaya sürenlere yönelmemelidir. Hangi koşullarda üretildiği bilinmeyen, hijyenden uzak merdiven altı ürünler insan sağlığını son derece etkilemektedir. Ürünlerin fiyatı belliyken maliyetinin altında bir ürün satılması mümkün değildir. Alışverişini, ailesinin sağlığını koruma adına, kendi yemediğini müşterisine satmayan, istihdama katkıda bulunan ve artan maliyetler karşısında ayakta durmaya çalışan Esnafımızdan yapmalıdır” dedi.
                  HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi