Umutlu Belediyesi’nde görev yapan memur maaşlarına iyileştirme yapılmasını öngören Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS), Bem-Bir-Sen arasında imzalandı.
Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, bir yandan seçim çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da belediye çalışanlarının sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik hazırlanan sözleşmeyi imzaladı.
Bem-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz ile Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, arasında yapılan görüşmeler tamamlandı.
Belediye Başkanı İlhan Koçak, Bem-Bir Sen Sendikası ile belediyede çalışan memurların yüzünü güldüren sosyal denge sözleşmesi imzaladı. Sözleşme gereği hiçbir memur ayrımı yapılmaksızın sosyal denge ücreti yükseltildi. 
Bem-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, imzalanan sözleşme için memurlar adına teşekkürlerini bildirdi ve yapılan iyileştirme ile çalışanların geçim şartlarının biraz daha hafiflediğini söyledi.
 Şaşmaz, "Bundan sonra daha gayretli olmak görevimizdir. İşimizi en iyi şekilde yapacağız. Umutlu’ya hizmet için alın terimizi ortaya koymalıyız. Toplu sözleşmemizin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum. Atmış olduğu imzayla çalışanlarının yanında olduğunu bir kez daha gösteren Kıymetli başkanımıza üyelerimiz ve teşkilatımız adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkanı  İlhan Koçak ise, “Sözleşmenin memurlarımıza, sözleşmeli personelimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Bu kapsamda tüm çalışanlarımızın şartlarının iyileştirilmesi için elimizden geleni yapacağız. Memurlarımız ile sosyal denge tazminatı sözleşmesini imzalamış olduk. Hayırlı olsun” diye konuştu.
                     SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi