1994 yılından yerel yönetim çalışanlarının mali ve özlük haklarını geliştirmek, özgürlük alanlarını genişletmek amacıyla kurulan ve kurulduğu günden bu güne kadar her geçen gün gücüne güç katan Bem-Bir-Sen Yozgat’ta 19’uncu kez yerel yönetim hizmet kolunda yetkili sendika oldu. 
Bem Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, yerel yönetim hizmet kolunda faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, sendikalarının Yozgat’ta yetkili sendika olduğunu söyledi.
Şube Başkanı Şaşmaz, Türkiye genelinde 2024 yılı yetki tespit sürecinin tamamlandığını belirterek, 62 bin 253 üye sayısı ile 19’uncu kez açık ara farkla tekrar yetkili sendika olduklarını aktardı. 
Şaşmaz, yetkili sendika sıfatı ile sadece üyelerin hak ve menfaatlerini değil, sahada görev yapan tüm yerel yönetim çalışanlarının kazanımları üzerinde bir sendikal faaliyet yürüttüklerini aktardı. 
Şube Başkanı Şaşmaz; yetkide yaşadıkları mutluluğun ve haklı gururun Bem Bir Sen ailesine ait olduğunu ifade etti.
Üyelerin haklarını korumak ve yeni kazanımlar elde etmek için onurlu ve dik duruş ile mücadeleye devam edeceklerinin altını çizen Şaşmaz, “Bu başarı büyük Bem-Bir-Sen ailesinin her bir ferdine aittir. Yönetim Kurulumuza, işyeri temsilcilerimize, komisyonlarımıza Genel Başkanımız Levent Uslu'ya, Genel Merkez, Yönetim Kurulumuza, Kutlu dava,  Sağlam iradeyle,  Dik duruşlarıyla, Sendikasına sahip çıkan  Kıymetli Üyelerimize  Bem-Bir-Sen Ailemizin her bir ferdine  teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
                      ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi