İYİ Parti Yozgat Milletvekili adayı Lütfullah Kayalar seçim çalışmaları için gittiği Sorgun’da büyük bir coşku ile karşılandı.
Sorgun Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Sorgun Sanayi Sitesi ve Sorgun esnafını ziyaret eden Kayalar, vatandaşlardan da büyük ilgi gördü.
“BENİM PARTİM YOZGAT PARTİSİ”
Sorgun Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde açıklamalar yapan Kayalar ayrıştırıcı siyasetin kendisine göre olmadığının altını çizdi. Siyasi hayatında hiçbir hemşerisini siyasi görüşünden ötürü ötelemediğini Yozgat için Yozgatlı için elinden geleni yaptığını ve tekrar milletvekili olması durumunda Yozgat için var gücüyle çalışacağını ifade eden Kayalar açıklamalarında şu ifadelere yer everdi; “Ülke olarak yeni bir seçim arifesindeyiz. Tüm siyasi parti adaylarının kendini ifade edebildikleri önümüzdeki dönemde hangi işler yapılabilir bunların tartışılabildiği bir dönem olur diye temenni ediyorum. Seçimlerin hepsi gelir geçer ama hayat devam ediyor. Biz hepimiz birbirimizin yüzüne bakıyoruz. Seçimlerden dolayı insanların kutuplaşmasını şahsım olarak hiçbir zaman arzu etmedim. Bu yüzden ayrışma ve kutuplaşmaya sebep olmak istemedim ve Allah’a çok şükür olmadım da. Uzun bir ara verdikten sonra yeniden siyasete başladığımız bu günde yine Yozgat il sınırları içerisinde parti siyaseti yapmayacağım. Hiçbir köy muhtarımızı geçmişte köyünden oy çıktı yada çıkmadı diye ayırmadım yine ayırmayacağım. Hiçbir ilçemizi oy bize verilen oy sayısına göre sıralamayacağım. Hiçbir hemşerimi partisinden dolayı ayırmayacağım. Benim tüm siyasi hayatımda tek bir siyasi partim vardır oda Yozgat partisidir.”
“EKONOMİK PROJELERİMİZ
HAZIRLANIYOR” 
Yozgat’ın ekonomik olarak güçlendirilmesi gerçeğinin görmezden gelinmemesi gerektiğini dile getiren Kayalar; “Yozgat’ın ekonomisini güçlendirecek yeni çalışmalar yapmak için hazırlıklarımız başlamış durumda. Yozgat’ımıza bunu geçmişte yaptık bundan sonrada yapaya devam edeceğiz. Yozgat’ta yerel bir siyaset yolu izlemekle birlikte İl hudutları dışında genel siyaseti de en iyi şekilde yapacağımdan ve Yozgat’ın kalkınması adına elimi taşın altına koyacağımdan hemşerilerimizin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi