Ramazan Bayramı öncesi Yozgat’ta ki kuaför ve berberlerde bayram yoğunluğu oluştu.
Bayram tıraşına gelen müşterilerin oluşturduğu yoğunluk nedeniyle birçok berber ve kuaför gece geç saatlere kadar hizmetlerini sürdürüyor. Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, bayrama bakımlı ve saç tıraşını olmuş bir şekilde girmek isteyen vatandaşlar berber ve kuaförlerde yoğunluk oluşturuyor. Bayram tıraşına gelen müşterilerin oluşturduğu yoğunluk nedeniyle birçok berber ve kuaför gece geç saatlere kadar müşterilerine hizmet verirken, bazı berberler ise randevusuz müşteri kabul etmiyor. Yozgat’ta berber ve kuaförler Pazar günü de mesai yaptı. Pazar günleri kapalı kalan berber ve kuaförler Bayram dolayısıyla özel izinle açık tutuldu.
Yozgat’ta uzun yıllardır berberlik yapan İbrahim Selvi, Yoğunluk nedeniyle sahura kadar vatandaşlara hizmet verdiklerini söyledi. 
Selvi, bayrama az bir sürenin kaldığını, bayram tıraşı için gelecek vatandaşların tıraş olmayı son güne bırakmamaları gerektiğini aktardı.
Selvi, bayrama sayılı günler kala vatandaşların şimdiden saç ve sakal tıraşı olmaya geldiklerini belirtti. Selvi, bayrama az bir sürenin kaldığını, bayram tıraşı için gelecek vatandaşların tıraş olmayı son güne bırakmamaları gerektiğini hatırlattı. Genelde işlerinin en iyi olduğu zamanın bayram öncesi olduğunu belirten berberler ve kuaförler, bayrama az kala işler yoğun geçtiğini bayram sezonundan sonra ise işlerinde ciddi oranda düşüş olduklarını kaydettiler.
                  HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi