Yozgat’ta bir çok alanda gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetlerle vatandaşlardan tam not alan Yozgat Belediyesi, yeni dönem için Bilim ve Teknoloji Merkezi ile Yozgat’a yepyeni bir vizyon katacak 
Yozgat’ın çocukları ve gençleri bilimle iç içe geleceği şekillendirecek projeler üretecek. 
Spor ve kültür faaliyetleriyle göz dolduran Yozgat Belediyesinden yeni bir hamle daha geliyor. Çağı yakalayan projeleriyle özellikle çocukların ve gençlerin ufkunu açan yatırımlara önem veren Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kente Bilim ve Teknoloji Merkezi kazandıracak.
Her yaştan vatandaşın,  özellikle gençlerin ve çocukların bilim ve teknoloji konularına olan ilgilerini arttırmayı, yaratıcılıklarını ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Belediye Başkanı Celal Köse, projeyi paylaştı.
Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirilecek faaliyetler neticesinde çocukların ve gençlerin bilime ve teknolojiye dönük ilgisi artarken ülkemizde milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda öncü olan TEKNOFEST gibi festivaller ve yarışmalarda gençler kendini gösterecek.
Bilim ve Teknoloji Merkezi, teknoloji ve bilim alanında gelecekte söz sahibi olacak gençleri yetiştirerek, Türkiye’nin kalkınmasında önemli bir rol oynayacak.
Planetaryum: Uzay ve astronomi meraklıları için heyecan verici bir deneyim sunacak. Teknoloji Eğitim Merkezi: Programlama, kodlama ve dijital becerilerin öğretileceği bu merkezde ileri teknolojiler ve yazılım geliştirme için eğitimler verilecek.
Dene-Yap Atölyeleri: Gençlerimize teknolojik ve bilimsel deneyimler kazandırmak amacıyla interaktif atölyeler sunacağız.
Yozgat Bilim ve Teknoloji Merkezi, her yaş grubundan vatandaşımız için eğitim, kültür, bilim ve eğlence alanlarını bir araya getirerek Yozgat’a yepyeni bir vizyon katacak.
Belediye Başkanı Celal Köse, teknolojinin yeniliklerinden yararlanmak isteyen çocuklar, gençler, uzmanlar, eğitimciler ve vatandaşlar için bilim ve teknoloji merkezine hayata geçireceklerini söyledi.
Çağın ve teknolojinin getirdiği yenilikleri ve gelişmeleri yakalamak amacıyla Bilim ve Teknoloji Merkezi’ni hazırladıklarına değinen Başkan Köse, Yozgatlı gençlerin bilime ve teknolojiye yöneleceklerini kaydetti.        
                               ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi