Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, kampanyanın amacının köyde yaşayan çocuklara yardımda bulunmak olduğunu belirtti. Oyuncaklar, kırtasiye malzemeleri ve kitaplar, belirtilen tarihler arasında toplanacak ve çocuklara yapılan ziyaretlerde dağıtılacaktır.
Kampanya kapsamında, oyuncak, resim defteri, oyun hamuru, boyama kitabı, kuru/sulu boya, puzzle, kalem, kitap ve top gibi materyaller bağışlanabilir. Her bir bağışın, minik bir yüreğin sıcacık tebessümü olarak geri döneceği vurgulanmaktadır.
Sorgun Gençlik Derneği, bu kampanya sayesinde paylaşmanın önemini vurgulamak ve insanları mutlu etmenin yolunun paylaşmaktan geçtiğini göstermek istediklerini ifade etmektedir. Umudun yeşereceği ve umut dolu bir dünyada yaşanabileceği inancıyla bu kampanyayı düzenlediklerini belirtmektedir.
Kampanya kapsamında, sadece yeni, kullanılmamış ve temiz oyuncaklar, kırtasiye malzemeleri ve kitaplar kabul edilecektir. Eski ve zarar görmüş oyuncakların bağışlanmaması rica edilmektedir. Bağışlar Sorgun Gençlik Derneği bünyesinde toplanacak ve özenle paketlenerek köyde yaşayan çocuklara teslim edilecektir. Sorgun Gençlik Derneği, katkı ve destekler için şimdiden teşekkürlerini iletmektedir. Bu kampanya sayesinde umutların yeşereceği ve daha umut dolu bir dünyada yaşanabileceğimizin habercisi olacağını ifade etmektedir. HABER MERKEZİ