AK Parti Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan, bir dizi programa katılmak üzere geldikleri Yozgat’ta parti binasında teşkilat üyeleri ve il başkan adayları ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verilerken, teşkilat üyelerinin uyum içerisinde olması telkininde bulunuldu.
SÜREÇ SONA ERİYOR
AK Parti’de Yusuf Başer’in görevinden ayrılacak olmasından dolayı yerine yapılacak atama ile ilgili çalışmalar da sona gelindi. AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’ın yakından takip ettiği sürecin bu hafta içerisinde sonlandırılması bekleniyor. AK Parti genel merkez tarafından yaptırılan il başkanlığı temayülünde 29 isim için oy kullanırken, temayüle girmeyen isimlerle de görüşmeler yapılmıştı.  
Genel merkez tarafından yürütülen çalışmaların netleştirildiği ve Cumhurbaşkanı’na sunulacak isimlerin belirlendiği öğrenildi. İsimlerin bu hafta içerisinde Ankara’ya davet edilerek Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkarılacak.
10’UNCU İL BAŞKANI
2001’de kurulan AK Parti’nin 10’uncu İl Başkanı büyük ölçüde belirlendi. Yusuf Bahri Yazarel, Metin Eroğlu, Zekeriya Avşar,  Av. Yusuf Başer, Fahri Açıkgöz, Harun Lekesiz, Celal Köse, Çelebi Dursun ve Yusuf Başer’in ardından Yozgat’ta ki 10’uncu il başkanı kim olacağı merakla bekleniyor.
Parti genel merkezinin belirlediği kriterler  doğrultusunda yerel seçimler öncesinde genç ve teşkilatları yakından tanıyan bir isim üzerinde mutabık kalındığı ifade ediliyor. Atamanın da bu hafta içerisinde yapılarak yeni başkanının görevlendirileceği öğrenildi.
BİRLİK VE BERABERLİK 
TOPLANTISI
AK Parti’de il  başkanlığı ataması öncesinde birlik ve beraberlik toplantısı gerçekleştirildi.
AK Parti Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan’ın başkanlık ettiği toplantıda, il başkanlığı ataması süreci, teşkilat çalışmaları ve yerel sürecim sürecine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.
AK Parti Milletvekili Abdulkadir Akgül toplantıya ilişkin yaptığı paylaşımda, “AK Parti Yozgat İl Teşkilatı'mızdayız. Milletvekilimiz Süleyman Şahan, İl Başkanımız Yusuf Başer ve ana kademe yöneticilerimizle birlikte yeni dönem için İl Başkanı Adayı olan ve temayüle katılan bir birinden kıymetli teşkilat mensuplarımızla bir araya geldik.
Biz büyük bir aileyiz, hep birlikte AK Parti'yiz.. Bu kutlu davaya hizmet etmek ülkemize hizmet etmekle eşdeğerdir.
Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde AK Davamızın başarısı için biriz, beraberiz hep birlikte kardeşiz. Bu davanın sahibi millettir. Bu davanın her kademesinde ter döken, emek veren her mensubumuz bizim yol arkadaşımız, kader birliği yaptığımız kardeşlerimizdir. Bu kutlu kapı herkese açıktır, açık olmaya devam edecektir. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne AK Davamıza güç veren tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Omuz omuza yola devam” ifadelerini kullandı.
                        ÇETİN MERMERTAŞ