Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, vatan ve bayrak gibi kutsallarımız uğruna hiç çekinmeden canlarını feda eden şehitlerimize, gazilerimize ve onların kıymetli ailelerine her zaman vefa borçları bulunduğunu söyledi.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin eşi Nagihan Köse, vatan toprağının bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden kahramanların aileleri ve gazileri ziyaret etti. Şehit ailelerinin kendilerine şehitlerimizin kutsal birer emaneti olduklarını belirten Nagihan Köse, aziz şehitlerimizin aileleriyle bir arada olmaktan her zaman mutlu olduğunu dile getirdi.
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, AK Parti Belediye Meclis üyesi adayları Sibel Yıldırım, Cansu Çiftçi, Nihal Yaşar ile birlikte  Şehit Lokman Eker ve Şehit Salih Ekici ailesi ile  Gazi Şenol Yeşil’i evlerinde ziyaret ederek bir araya gelen Nagihan Köse, onlarla sıcak sohbetlerde bulundu. Nagihan Köse, şehit yakını, gaziler ve gazi yakınlarının Ramazanlarını kutlayıp, onlarla sohbet ederek, dert ve sıkıntılarını dinledi.


Şehit yakınları ve gazileri ziyaret ederek bir araya gelmekten onur duyduğunu belirten  Nagihan Köse sevgilerin paylaşıldıkça büyüdüğünü, acıların ise paylaşıldıkça küçüldüğünü dile getirdi. 
Ramazan ayının manevi ikliminde şehit aileleri ile  ve gaziler ile bir araya gelmenin gururunu yaşadığını aktaran Nagihan Köse, “Şehit yakınlarımızı ve gazilerimi ziyaretlerin dışında da her daim en küçük taleplerinde bile bize ulaşmalarını istiyoruz. Huzur içinde yaşamamızı borçlu olduğumuz gazilerimiz ve şehitlerimizin yakınlarına gerekli ihtimamı göstermeye gayret ediyoruz. Yalnız belediyecilik hizmeti olarak değil vatandaşlık görevi olarak da şehit yakınlarımıza ve gazilerimize hizmette öncelik sağlamak amacında olmalıyız” dedi.


Nagihan Köse, Vatan ve Bayrak gibi kutsallarımız uğruna hiç çekinmeden canlarını feda eden Şehitlerimize, Gazilerimize ve onların kıymetli ailelerine her zaman vefa borçları bulunduğunu belirterek, daima milletimizin gönlünde yaşayacak olan Aziz Şehitlerimizi her zaman rahmet, minnet ve şükranla andıklarını ifade etti.


Nagihan Köse “Vatanın ve milletin birliği, huzur ve güvenliği için şehit olan şehitlerimizin değerli aileleri bizlere emanettir. Şehitlerimiz, bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını veren, cennetle müjdelenmiş kardeşlerimizdir. Şehitlerimizin bizlere emanetleri olan bu vatana ve ailelerine sahip çıkmak bizlerin öncelikli görevidir. Bizler de her zaman şehitlerimizin aileleri ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bizler birer aileyiz ve birbirimizin derdiyle dertlenmeyi, sevinçlerimizi paylaşmayı da bilmek zorundayız.  Bizler, her zaman şehit ve gazi ailelerimizin yanındayız. Şehitlerimizin ailelerini gözetip korumak boynumuzun borcudur” diye konuştu.
                  ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi