Yozgat’ta 2021 yılında yıkılarak yerine yeni bir stat yapılması için temeli atılan Şehir Stadyumu inşaatı yeniden  başlayacak. Yozgatlı siyasilerin yakından takip ettiği sürecin tamamlanmasına yönelik girişimler yoğunlaştı.
İNŞAAT DURDU
Yozgat’ta 2021 yılında yıkılarak yerine yeni bir stat yapılması için temeli atılan Yozgat Şehir Stadı’nda yüklenici firma ile ihale feshedilirken,  uzun süredir inşaat bekliyor.  2021 yılında ihalesi yapılarak yüklenici firmaya teslim edilen ve 500 günlük sürede tamamlanması gereken Yozgat Şehir Stadı’nda çalışmaları durdu.  Yüklenici firma yasal sürenin dolmasının ardından çalışmalara devam etmedi.
Stadın kaldığı yerden yeniden yapılması için önümüzdeki günlerde tekrar ihaleye çıkılacağı ve yeni futbol sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor.
İHALE YAPILACAK
Ak Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, Bozok Şehir Stadı’nın yeni inşaat ihalesinin Mayıs ayı içerisinde yapılacağını belirterek, yeni sezon öncesinde stadın karşılaşmaların oynanacak hale getirileceğini söyledi.
Milletvekili Şahan,  Şehir Stadı’nın akıbetine ilişkin Bakanlık nezdinde temaslarının devam ettiğini ve yeni ihale sürecini takip ettiklerini aktardı.
Şehir Stadı’nın hizmete girmesi için gayret gösterdiklerine vurgu yapan Milletvekili Şahan, “Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak ile görüşmelerimizi yaptık. Mayıs ayı içerisinde yeni ihale yapılacak. İhale sürecinin ardından inşaat çalışmaları yeniden başlayacak. En kısa süre içerisinde stadın tamamlanmasını planlıyoruz” dedi.
BOZOKSPOR’A BAŞARILAR
Milletvekili Şahan, Bölgesel Amatör Lig 11’inci Grubunda şampiyon olarak 3. Lige yükselen Yozgat Belediyesi Bozokspor’u de tebrik etti. Milletvekili Şahan,  uzun lig maratonunun ardından şampiyonluğa ulaşan Yozgat Belediyesi Bozokspor’a desteklerinin devam edeceğini vurguladı.
Milletvekili Şahan, “Bölgesel Amatör Ligi’nden 3. Lig’e yükselme başarısı ile göğsümüzü kabartan Yozgat Belediyesi Bozokspor, aylardır süren gayretleri sonucunda bizlere bir şampiyonluk sevinci yaşattı.  Yönetime, teknik heyete, takımımızın tüm oyuncularını, kulüp çalışanlarımızı ve en çok da meşakkatle yılmadan takımımızı destekleyen taraftarımızı tebrik ediyor ve bize bu mutluluğu yaşattıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Gururumuz Yozgat Belediyesi Bozokspor başarılarının devamını diliyorum. Her türlü devam edecektir. Takımımızın, teknik ekibin ve yöneticililerimizin azmi ile ve kalbi Yozgat için atan taraftarlarımızın desteği ile alınan bu başarının devamının geleceğine inancım tamdır” dedi. 
                               HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi