Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınması için önemli bir marka değeri taşıdığını söyledi.
Yozgat Bozok Üniversitesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında öğrencilerin ve ailelerinin katılımı ile mezuniyet coşkusunu yaşadı. Fakülte ve yüksekokulların ayrı ayrı düzenledikleri törenlerde, gurur, sevinç ve gözyaşı ile birlikte bütün duygular yaşandı.
Yozgat Bozok Üniversitesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı mezunlarını verdi. Yaklaşık 26 bin 500 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü Bozok Üniversitesi’nde yeni dönem de 5 binin üzerinde öğrencinin tercih yapması bekleniyor.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, bu yıl içerisinde yaklaşık 4 bin öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.  Rektör Yaşar, mezun olan öğrencilerine hayatlarında başarılar dileyerek mezun öğrencileriyle de yakından ilgilendiklerini ve onların her konuda yanlarında olmaya gayret ettiklerini belirtti.
Rektör Yaşar, Bozok Üniversitesi mezunu gençlerin; ülkemizin her alanında çok değerli katkılar sunacaklarına inandığını belirtti. 
Rektör Yaşar,  mezun öğrencileri uğurlamanın haklı gururunu yaşadıklarına değinerek, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin büyük bir aile olduğunu ve 18 yaşında genç bir üniversite olarak başarılarla dolu bir yılı geride bıraktıklarını belirtti. Üniversitenin başta endüstriyel kenevir olmak üzere, AR-GE, bilimsel çalışmalar, eğitim-öğretim ve uluslararasılaşma gibi alanlarda önemli başarılara imza attığını vurgulayan Rektör Yaşar, bu başarıların üniversitenin itibarlı vizyonunu ve şehrin temsil gücünü artırdığını ifade etti.
Üniversitenin akredite konusunda üniversiteler arasına girdiğini ve uluslararası bilimsel sıralamalarda yüzde 30’luk dilime girerek birçok devlet ve özel üniversiteyi geride bıraktığını belirten Rektör Yaşar,  bu başarıların araştırma ve proje esaslı bir üniversite modeli benimsenmesinin bir sonucu olduğunu vurguladı. Rektör Yaşar, amaçlarının Orta Anadolu’da örnek teşkil eden, Yozgat’a ve ülkeye değer katan bir üniversite olmak olduğunu ifade etti.
Üniversitenin sosyal ve kültürel etkinliklerde de dopdolu bir yıl geçirdiğini belirten Rektör Yaşar, bahar şenliklerinde yaşanan coşku ve mutluluğun hala akıllarda olduğunu söyledi. Mezuniyet törenlerinde 4 bin öğrencinin ve ailelerinin mutluluğuna ortak olduklarını ve bu büyük tabloya üniversite ve Yozgat olarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirtti.
Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınması için önemli bir marka değeri taşıdığını dile getiren Rektör Yaşar, üniversiteye şehrin tüm yerel dinamiklerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve hayırseverlerin katkılarını beklediğini kaydetti.
                        ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi