Akdağmadeni’nde öğrencilerin daha ferah, eğlenceli ve eğitici ortamda eğitim görmesi amacıyla ‘öğrenci odası’ oluşturuldu. Öğrenciler için  ev konforunda Müzik Köşesi, Resim Köşesi ve kitap okuma alanları oluşturulurken, öğrencilerin yaparak yaşayarak, kalıcı öğrenmeler gerçekleştirebilecekleri bir ortam hazırlandı.
Akdağmadeni Atatürk İlkokulu’nda eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve öğrencilerin okullarını sahiplenmesi amacıyla oluşturulan alan, öğrencilerin kendilerini özel hissettiriyor.
Zemini laminat parke döşeme ile kaplatılan öğrenci odasında,  öğrencilerin oturduğu masa ve sandalyelerden sınıfın boya badanasına, aydınlatması ve perdelerine kadar her şey en ince ayrıntısına kadar dizayn edildi. Öğrencilerin kitap okuma ve oyun saatlerinde üzerinde oturması için minderler alındı. 


Günümüz dünyasında değişim çok hızlı yaşanırken ve koşullar nedeniyle bu değişimden en fazla okullar etkileniyor. Okullar birçok bileşenden oluşurken, paydaşlarının ihtiyaç ve beklentileri sürekli değişiyor. Okulların, paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini karşılama fonksiyonunun ötesinde, paydaşlarına yön verme ve bir adımda olsa ilerisinde ola sorumluluğu bulunuyor.
Türk Yüzyılı vizyonu çerçevesinde, okullar üzerlerine düşen yükümlülükleri yerine getirerek, öğrencileri 21. Yüzyıl becerileri ile donatması da kaçınılmaz hale geldi. 
Bu kapsamda okullardan; düşünen, öğrenen, tartışan, soru soran ve sorgulayan, yaratıcı, üretken ve girişimci insan kaynağını yetiştirmesi bekleniyor. 
Akdağmadeni Atatürk İlkokulu’nda 21.Yüzyıl Türkiye’sini inşa edecek, ülkenin geleceği öğrencileri sınıf ve sıra monotonluğundan çıkaracak, öğrencilerin okulu sahiplenebilecekleri, eğlenceli vakit geçirebilecekleri bir yer haline getirecek ve kendilerini özel hissettirecek ‘Öğrenciler Odası’ oluşturuldu.  Öğrencilerin yaparak, yaşayarak, kalıcı öğrenmeler gerçekleştirebilecekleri bir ortam hazırlandı. Öğrenciler kendileri için oluşturulan alanda hem eğleniyor hem öğreniyor. Özel alanda öğrenciler için ev konforunda Müzik Köşesi, Resim Köşesi ve kitap okuma alanları bulunuyor. 
                          ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi