Son günlerde Yozgat’ı etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava sonrasında Yozgat Valiliği harekete geçti ve sokak hayvanları ile doğada bulunan yaban hayvanları için İl Özel İdare bütçesinden mama temim etti. 
Can dostlar için alınan mamalar tüm ilçelere gönderildi. İlçelere dağıtan mamalar sokaklara ve doğaya bırakarak sessiz dostlarımızın zorlu kış şartlarında beslenmelerine katkı sağlayacaklar. 
Yozgat Valiliği tarafından ‘Can Dostlarımız Bize Emanet’ sloganıyla başlatılan çalışmalar neticesinde İl Özel İdare Personeli ile İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Hayvan Durum İzleme ekiplerine de teslim edilen mamalar tüm ilçelere gönderilerek doğaya bırakıldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, “Özel İdaremiz ekipleri tarafından evcil hayvanlar, kuşlar ve yaban hayvanları için belirli alanlara mama ve yem takviyesinde bulunuyoruz. Aynı dünyayı paylaştığımız can dostlarımızın sokakta zorlu bir yaşam mücadelesi verdiklerini biliyoruz. İnancımıza göre tüm canlıların yaşamı kutsaldır ve yaratılanı yaratandan ötürü seviyor, her bir canlıyı önemsiyoruz. İl Özel İdaresi olarak hayvan sevgisine dikkat çekmek ve onların beslenmesine katkıda bulunarak mama ve yem desteğini sürdüreceğiz. Can dostlarımız emin ellerde” dedi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi