Yozgat Çamlığı Milli Parkı'nda 7 Ekim 2023 Cumartesi günü gerçekleşecek olan "Çevre Eğitimi"ne katılım için başvurular başladı.
Çevre eğitiminin temel amacı, katılımcıları çevre konusunda bilinçlendirmek ve çevreye duyarlılık konusunda olumlu tutum ve davranışlar sergilemelerine yardımcı olmak.
 Bu eğitimle birlikte katılımcılar, çevre koruma konusunda yeterli bilgi ve beceri kazanacaklar ve etkin bir şekilde çevreye katkıda bulunabilecekler.
Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz “ Eğitim, 10.30'da başlayacak ve 16.00'de sona erecektir. Sorgun'dan katılacak olan gençler için ücretsiz servis imkanı sağlanacak. Ayrıca katılımcılara öğle yemeği, çay, kahve ve ikramlar ücretsiz olarak sunulacak. Eğitimin ardından Yozgat Çamlığı Milli Parkı'nda doğa yürüyüşü düzenlenecek ve katılımcılara Dijital Katılım Belgesi verilecektir.
Çevre eğitimine katılım kontenjanı 20 kişi ile sınırlıdır. Başvuru formu, kontenjan dolmasıyla birlikte kapatılacaktır. Bu nedenle başvuruların en kısa sürede yapılması önemlidir. 
Başvurusu kabul edilen katılımcılara zirve programı hakkında SMS gönderilecektir.
Eğitime katılmak isteyenler, başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilirler. Ayrıca Sorgun Gençlik Derneği'nin Telegram grubuna katılarak projeler ve eğitimlerden haberdar olabilirler.
Bu çevre eğitimi, katılımcıların çevre konusunda bilinçlenmelerini ve olumlu tutumlar geliştirmelerini hedeflemektedir. 
Siz de çevreye duyarlı bir birey olmak ve çevre koruma konusunda etkin bir şekilde katkıda bulunmak için bu eğitime katılabilirsiniz.
Sorgun Gençlik Derneği'nin sosyal medya hesaplarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.” Şeklinde konuştu HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi