Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin proje tanıtım toplantısında açıkladığı yeni Yozgat proje büyük yankı uyandırdı. Yeni yaşam alanları ve ticaret merkezleriyle Yozgat’ın yatay gelişimine katkı sunması hedeflenen proje daha şimdiden konuşulmaya başlandı.
Başkan Köse’nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı Çevre yolu ile Yeni Yozgat projesi halen konuşuluyor.
Vatandaşların ilgi gösterdiği proje bir anda öne geçerken, kamuoyunun ilk gündem maddesi haline geldi.
Yozgat'ta seçim süreci yaklaştıkça projelerle öne çıkmaya başladı. Başkan Köse'nin açıkladığı Yeni Yozgat projesi de vatandaşlardan karşılık buldu. Vatandaşlar, büyük alt yapı projesi gibi bu projenin de Yozgat'ın geleceğini kurtaracağını dile getirdiler. 
Yozgat’ın geleceğine yönelik yaptığı hizmetlerle geniş yankı uyandıran Belediye Başkanı Celal Köse’nin mega projesi ilgi gördü. Yozgat’ın Çamlık ve Nohutlu arasındaki yapısını değiştirecek olan Yeni Yozgat ve Çevre Yolu projesi, Yozgat’ın kabuğunu kıracak. Yozgat’ta uzun yıllardır gündeme gelen yeni yerleşim alanlarına ilişkin projeyi Celal Köse hayata geçirecek. Yozgat’ta  2019 yerel seçimlerinde ‘Tevazu, Samimiyet ve Gayret ile Memleket İşi Gönül İşi’ diyerek “Gönül Belediyeciliği” şiarıyla milletin  huzuruna çıkan  Başkan Köse,  Yozgat’ı ‘Yeni Şehircilik’ vizyonu ile buluşturacak.  Planlarını uzun vadeli ve hakkaniyete uygun şekilde projelendiren Başkan Köse, dayanıklı, yenilenebilir enerji üreten modern bir şehir inşa edilmesi noktasında çalışmalar yürütecek. 
Başkan Köse’nin hayata geçireceği proje alanında konutlar, iş yerleri, yeşil alanlar ve sosyal donatılar yer alacak. 
Başkan Köse, Yozgat’ı iki tepenin arasından çıkarıp yeni bir Yozgat’ı hep birlikte inşa edeceklerini ifade etti.
Başkan Köse, “Yozgat için  3 yılı, 5 yılı düşünmedik. Şehrimizin en az yüz yıl, iki yüz yıl sonrasını düşündük. Şehrimiz için mastır projeleri hazırladık. Şehrimizin doğu girişi ile batı girişini, özellikle Başıbüyüklü ile Çalatlı bölgesini ticari aks olarak planladık.Mevcut sıkışık alandan çıkıp dönüşüme açılan yeni Yozgat’ı kuracağız. Yenilenen yüzü ile yepyeni bir kent merkezi oluşturacağız. Kent estetiği yatay yapılanma ile yeniden hayat bulacak. Konutlardan sosyal donatı alanlarına, ticari alanlarıyla,   akıllı şehir uygulamalarından alt yapı yatırımlarına Yeni Yozgat, yaşayan ve yaşatan yeni kent merkezi olacak” dedi.
Projeyle birlikte hem Yozgat’ı yerinde dönüştüreceklerinin hem de yeni Yozgat’ı inşa edeceklerinin altını çizen Başkan Köse, Yozgat’ı mevcut sıkışık alandan çıkarıp dönüşüme açacaklarını kaydetti. 
“Yeni Yozgat” projesini uzman ekiplerle çalışarak şehrin kabuğunu kırmak ve şehri geleceğe taşımak adına hazırladıklarını dile getiren Başkan Köse, bu proje ile Çalatlı köyünü de mahalle yapacaklarını müjdeledi.      ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi