Yozgat Yaşanabilir Çevre Derneği, doğa yürüyüşü düzenledi. Çeşka yeraltı şehrine yapılan doğa yürüyüşünde doğanın güzellikleri paylaşıldı. Yaklaşık 10 kilometre yürüyen çevreciler doğayla buluşmanın mutluluğunu yaşadı. 
Çevre bilinci oluşturmak ve sağlıklı yaşam için düzenli aralıklarla doğa yürüyüşleri düzenleyen Yaşanabilir Çevre Derneğinin bu haftaki güzergahı Çeşka Yeraltı Şehri olarak belirledi.
Yaşanabilir Çevre Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fidan, çevre  gönüllüleri ile doğa yürüyüşünü Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Balcı eşliğinde Çeşka Yeraltına Şehri’ne yaptıklarını söyledi.
Fidan, geleneksel hale getirdikleri yürüyüş ile amaçlarının doğa bilincini oluşturmak olduğunu kaydetti.
Fidan, “ İlimizin hem doğal güzelliklerini hem de tarihi değerlerini görmemiz açısından çok güzel bir etkinlik oldu.  Spor vadisinden başlayan doğa yürüyüşümüzü  kirazlı göleti güzergahından devam ederek Çeska yeraltında Şehrinde bitirdik. Toplamda yaklaşık 10 kmlik bir yürüyüş oldu. Çeşka Yeraltında Şehri gerçekten ilimizin görülmesi gereken tarihi değerlerindendir. Yapımı M.S. 300 yılında olduğu tahmin edilmektedir. 
İçerisin Frig, Roma ve Bizans’a ait eserlerin olduğu belirtilmektedir. 
Doğa yürüyüşümüz doğayı tanıma, sağlıklı yaşam haricinde bu hafta ilimizin değerlerini tanıtma açısındanda verimli olmuştur. 
Yine güzergah boyunca ve yeraltında şehrinde çevre temizliği yaptık. Çevre yükselen değerdir. Gittikçe mücadelemiz daha da güçleniyor. Hedeflediğimiz sağlık ve yaşanabilir bir çevre mücadelesi insanlar için günümüzde daha çok değer ve destek görüyor. 
Bunu göz önünde bulundurarak daha da farklı etkinlikler gerçekleştireceğiz” dedi. 
Fidan,  Vatandaşlara uyarılarda bulunarak,  tarihi değerleri ziyaret ettikten sonra lütfen çöplerini bırakmamaları istedi.