Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923'te kurulan CHP, 100'üncü kuruluş yıl dönümünü Yozgat’ta kutladı. CHP Yozgat İl Başkanlığı, partinin kuruluşunun 100. yıl dönümünde Cumhuriyet Alanı’na çelenk sundu.
CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen özel etkinlikte partililere ve vatandaşlara hitap etti. 
Başkan Yaşar, CHP'nin tarihine, değerlerine ve geleceğine büyük bir vurgu yaptı.
Başkan Yaşar, “Bugün partimize ve Cumhuriyetimize saldırılar 100 yıl önceki karanlık anlayışla  artarak devam etmektedir. Her türlü etik değerden uzak bir şekilde; kurumları,  halkı, Anayasayı hiçe sayan bir anlayışın yarattığı bu çok karanlık dönemde dahi  bize ışık tutan, önderimiz Atatürk’ün çizdiği yoldur. 
Cumhuriyet Halk Partisi, Saray zihniyetinin, cemaatlerin, zümrelerin, kendini  halktan üstün görenlerin karşısında milletin kayıtsız şartsız egemenliği dediği  için cumhuriyetçidir.  
Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanların ve topraklarımızı rant alanı olarak  görenlerin karşısında milliyetçidir.  Önce halk dediği için, toplumu kutuplaştırmadığı için, yasalar karşısında herkesi  eşit gördüğü için halkçıdır. 
Devletin fabrikalarını, hastanelerini, okullarını, köprülerini, limanlarını yandaşa  ve yabancıya peşkeş çekenlere karşı; sosyal devlet, sosyal adalet ve milli  kalkınma dediği için devletçidir.  
Halkın; dinî ve kutsal duygularını sömürerek siyasete alet edenlere karşı,  devletin dinî inançlardan bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunduğu için laiktir.  
Çağdaş dünyanın gerekliliklerini hiçe sayarak, cehaletin karanlığını dayatanlara  karşı, bilim ve yenilik dediği için devrimcidir. 
Bizim hep birlikte, bu büyük mirası ve değerleri yaşatarak, Türkiye'yi aydınlık  yarınlara taşıyacağımıza olan inancımız tamdır. Ata’mızın çıktığı bu yolda,  ülkemizi ikinci yüzyılımızda gerçek bir demokrasiye kavuşturmak, tıpkı geçmişte  olduğu gibi ülkemizi muasır medeniyetler tarafından örnek alınan ve  yurttaşlarımızı her bakımdan gurur duydukları bir ülkede yaşatmak için  çalışmaya devam edeceğiz. 
Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla ilerleyen partimiz ülkemizin geleceğine ışık  tutmaya devam edecektir.  100’üncü yılımız hepimiz için kutlu olsun” şeklinde konuştu SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi