Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli Sorgun’da faaliyet gösteren özel kreş ve gündüz bakımevlerini ziyaret etti. İl Müdürü Neşeli, Özel Kreş ve Gündüz Bakımevlerini ziyaret ederek kuruluş kapasitesi, genel işleyiş, personel sayısı, ücretsiz kontenjan durumu bilgi aldı. 
 İl Müdürü Neşeli, ziyaretinde çocuklarla yakından ilgilendi. 
İl Müdürü Neşeli  "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerine destek sağlamak üzere faaliyet gösteren özel kreş ve gündüz bakımevlerinde çocukların en iyi şartlarda eğitim görmeleri için tüm özel kuruluşlarda denetim ve ziyaretlerimiz devam etmektedir.
Kreş ve Gündüz Bakımevleri çocuklarda paylaşma ve beraber olma duygusunu geliştirmektedir. Bu duygu ise çocukların sosyalleşmesi yönünde önemli bir adımdır. Aynı zamanda kreş ve gündüz bakımevleri çocukların konuşma yeteneklerini artırarak ilkokula başladıklarında uyum konusunda sıkıntı çekmemektedir.  Belkide en önemli yararlar, çocukların yeteneklerini, duygusal, yaratıcı ve zihinsel özelliklerini ortaya çıkaracak olmasıdır. Kreşlerde sadece oyun oynanmamaktadır. Kitaplar okunmakta, şarkılar söylenmekte, resimler yapılmakta, müzik araçları ellerine verilmektedir. Bu çalışmalar, çocukların kabiliyetlerinin hangi yönde olduğunuzun izlenmesi ve ne yönde yetiştirilmeleri gerektiğini göstermesi açısından önemlidir. Çocuk yanında çalışan ebeveynlerin çocuklarını güvenerek bırakacakları çocukların ikinci yuvası olmaktadır. Bu amaçlar için Sorgun’da faaliyet gösteren Yağmur ve Çocuk Akademi Kreş ve Gündüz Bakımevlerini ziyaret ederek eğitimlerini yerinde gördük.  Yaygınlaşması ve nitelikli hizmet vermeleri için Kreş ve Gündüz Bakımevlerini ziyaret etmeye devam edeceğiz” dedi.    HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi