Yozgat’ta İl ve ilçe müftülükleri bünyesinde 7 hafta boyunca sürecek Yaz Kur'an Kurslarında eğitime başlandı.
Çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurslarda, Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgilerin öğrenilmesinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler de yapılıyor.
Okullarda eğitim öğretim döneminin bitmesinden belli bir süre sonra başlayan yaz Kur’an Kursları, camileri daha neşeli bir hale getirdi. Camilerden çocuk cıvıltıları yükselmeye başladı.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz tatili boyunca Kur’an, Siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur’an kursları 1 Temmuz Pazartesi günü başladı. Her yaş grubundan öğrenciler yaz Kur'an kurslarında eğitim-öğretim görmeye başladı. Yaz kurslarında eğitim gören öğrenciler Kur'an eğitiminin yanı sıra, sportif etkinlikler de bulunabiliyor. Ayrıca içinde bulunduğumuz Ramazan ayında öğrencilere yönelik iftar gibi programlar ile gezi, piknik gibi sosyal, kültürel etkinlikler de düzenleniyor.
Yozgat genelinde de bu amaçlar doğrultusunda birçok camide ve kursta din eğitimi ve Kur’an-ı Kerim’i öğretmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen program çerçevesinde öğrencilere ders veriliyor. Küçük büyük çok yaşta öğrencinin katıldığı kurslarda sadece din eğitimi verilmekle kalınmıyor, bunun yanında çeşitli sosyal etkinlikler de düzenleniyor. Camileri dolduran çocuklar, ders aralarını da iyi değerlendiriyor. Ders aralarında camilerin bahçelerinde ve yeşil alanlarda top oynayan çocuklar, camilerden çocuk cıvıltılarının yükselmesini sağlıyor.  HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi