Vali Özkan  "Bugün, Türk Milleti olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak, Cumhuriyetle taçlandırdığımız büyük bir zaferin 100. yıl dönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
Türk Milleti, 29 Ekim 1923 tarihinde bir kez daha dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderinin sadece kendisi tarafından belirleneceğini kanıyla ve canıyla ilan etmiştir.
Cumhuriyetin ilanı, bir devletin temellerinin atıldığı eşsiz bir zaferdir. Milletin iradesini esas alan, onu temsil eden Cumhuriyet, Türk Milleti ve Devletinin varlığını ve istiklalini ebedileştirmiştir. Eşitlik ve özgürlük gibi kavramlar toplumsal hayatımızda yer almaya başlamış, herkese yönetime katılma hakkı tanıyan bir sistem oluşmuştur.
Bu vesileyle, Cumhuriyeti bizlere armağan eden, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum." Dedi HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi