Asrın Felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 şehri etkileyen deprem felaketinin ardından tüm Türkiye yaraları sarmak için tek yürek olurken, İNFAK Derneği’de Gaziantep’e bağlı Nurdağı ilçesinde gönül sofralarını kurmaya devam ediyor. İNFAK derneği, Nurdağı ilçesine bağlı üç köyde yaklaşık 5 bin kişiye iftar ve sahur sofrası kurdu.
İNFAK Derneği ‘Gönüller için’ temasıyla başlattığı kampanya ile hayırseverlerin katkılarıyla, gönül sofrası kurarken, gönüllü destekçiler de katkı sağlamaya devam ediyor.


İNFAK Derneği Başkanı Ömer Yağmur, her yıl yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiklerini Ramazan ayı faaliyetlerini bu yıl deprem bölgesinde gerçekleştirdiklerini söyledi. Yağmur, hayırsever vatandaşların katkılarıyla Ramazan ayı boyunca Gaziantep’e bağlı Nurdağı ilçesinde iftar ve sahur soflarını kuracaklarını dile getirdi. Yağmur, 8 kişilik bir iftar sofrası için 400 TL bağış yapılabildiğini belirterek, vatandaşların kumanya, iftar, zekât, fitre ve fidye emanetlerini yerine ulaştırdıklarını kaydetti.
Yağmur,  deprem bölgesinde kurdukları aşevleri ile ramazanda iftar ve sahurda deprem bölgesinde sıcak yemek ve çorba dağıtımı yaptıklarını vurguladı.
Yağmur ayrıca gönüllü ekiplerin gruplar halinde çalışmalara destek verdiklerine vurgu yaparak, Ramazan boyunca deprem bölgesinde olacaklarını sözlerine ekledi. REŞİT ÜNAL

Editör: Hakimiyet Gazetesi