Gönül Belediyeciliği anlayışı ile toplumun her kesiminden vatandaşın yanında olan Yozgat Belediyesi  hizmet anlamında oldukça yoğun bir dönem içerisine girdi.
Belediye Başkanı Celal Köse liderliğinde şehrin bir dört yanında hizmet yürüten belediye hizmet temposunu sürdürüyor.
Başkan Köse,  belediyeciliğin rutin işlerden ibaret görmeyip gönül ve sosyal belediyecilik anlamında da kalplere dokunuyor.
Başkan Köse, çözüm odaklı gönül belediyecilik ilkesi ile vatandaşların kapısını çalıyor, sıcak sohbetin tadına varıyor.
Saha ziyaretlerinde yerinde gördüğü birçok soruna hızlıca çözüm üreten Başkan Köse, vatandaş odaklı bakış açısıyla hem hizmet hem de gönül belediyeciliğinde örnek olmaya devam ediyor.
SAHADAN AYRILMIYOR 
Yozgat’ın geleceğine yönelik projeler üzerinde duran, hazırladığı projelerin yanı sıra kentin daha estetik bir görünüme kavuşması için şantiye şefi gibi sahada çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Celal Köse, vitrin projeleri yakından inceliyor. 
Mesaisinin büyük bölümünü sahada geçiren Başkan Köse, vatandaşlarla da bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuyor. 
Başkanlığın sadece koltukta oturarak kararların verilmediğinin en güzel örneğini sergileyen Başkan Köse, vatandaşla sürekli bir araya gelip gönül belediyeciliğinin hakkını veriyor. 
Başkan Köse, “Şehrimizin dört bir yanını şantiyeye çevirmiş durumdayız. Vatandaşımızın talep ve beklentileri doğrultusunda planladığımız hizmet ve yatırımlarımız aksamadan devam ediyor” dedi. 
Saha incelemesi yaptığı çalışmaların son durumu hakkında yetkililerinden bilgi alan Başkan Köse, yatırım ve hizmetlerin birer birer açılışlarını yapacaklarını ifade etti.
VATANDAŞLARLA FİKİR ALIŞVERİŞİ 
Belediye Başkanı Köse, kent merkezinde farklı alanlarda farklı projelerin devam ettiğini belirterek, Yozgat’ın Cumhuriyet’in 100’üncü yılına değişen yüzüyle marka şehir olacağını söyledi. Yozgat’ın dört bir yanında adeta mekik dokuyan Başkan Köse, vatandaş ve esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Belediye Başkanı Köse, yatırım ve hizmetleri anlatırken, fikir alışverişinde bulunuyor. Kurduğu samimi diyaloglarla toplumun her kesimini dinleyen Başkan Köse, Yozgat’a dair plan ve projeleri de paylaşıyor. 
Başkan Köse, “7’den 70’e herkesi ziyaret ederek diyalog oluşturuyoruz. Ufku, ideali, fikri ve öngörüleriyle bizlere her daim yol gösteren vatandaşlarımızın ortak kanaatiyle Yozgat’ı hep birlikte ileriye götüreceğiz. İstişare kültürü ve gönül belediyeciliği ekseninde şehrin dinamiklerini hep birlikte zirveye taşıyarak, önümüzdeki hedeflerimizi tek tek hayata geçireceğiz” dedi.
 Rutin belediyecilik hizmetleri dışına çıkarak , Yozgat’ın turizm, tarım, eğitim, kültür, sanat, spor gibi he men her alanda dokunuş gerçekleştiren Başkan Köse, 2023’ün Yozgat’ının temellerini de atmayı başardı.
VATANDAŞIN DESTEĞİ ARTIYOR 
“Bizim şehrimize ve şehrimiz in sanlarına büyük bir sevdamız var. Bu kentte ve insanına aşkla bağlıyız. En önemlisi de sevgimizi ve bağlılığımızı bu şehre hizmetlerimizle gösteriyoruz. Biz Yozgat hizmet ve eser üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini dile getiren Başkan Köse’ye vatandaşların ya kın ilgisi ve desteği de dikkat çekiyor. Başkan Köse, “Milletimize eser sunmak ve hizmet etmek için büyük bir gayret ediyoruz. Yozgat’ta hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz çalışmalarımızla vatandaşımıza hizmet etmenin büyük bir gururunu yaşıyoruz” dedi.
TALEPLERİ
DİNLİYOR 
Mahalle ziyaretlerinde kendilerine alt yapı ve yol taleplerinin iletildiğini vurgula yan Başkan Köse, her talebi hassas bir şekilde değerlendirmeye gayret göster diklerini söyledi. Başkan Köse, “Yozgat’a en güzel hizmeti için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Yozgat hizmetlerin en güzeline ve en kalıcı olanına layık. Bizler güzel ve kalıcı olan hizmeti vermek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
Belediye Başkanı Köse, altyapı çalışmaları tamamlanan mahallelere sosyal donatıları kazandırdıklarını kaydetti. Altyapı sorunları giderilen, üstyapı alanında ise yapımı tamamlanan mahallelerde vatandaşların keyifli zaman geçirip sosyalleşebileceği sosyal donatılar inşa ettiklerini belirten Başkan Köse, sosyal ve kültürel yaşama da katkı sunduklarını söyledi.
KALICI HİZMETLER BIRAKILACAK
 Tek gayelerinin yeni nesillere çok daha güzel bir Yozgat bırakmak olduğunu da vurgulayan Başkan Köse, “Kentimize güçlü bir alt ve üst yapı bırakmak için çalışıyoruz. Yozgat için sorumluluklarımızı yerine getirmek olarak görüyoruz. Milletimize karşı sorumluyuz, bunu da her fırsatta hizmetlerimizle gösteriyoruz. Tek gayemiz şehrimize ve ülkemize hizmet etmek” ifadelerini kullandı. 
Başkan Köse, hizmet makamların da kalıcı ve güzel hizmetler bırakmayı önemsediklerine değinerek, Yozgat’a dokunuşlar yapmaya devam edeceklerini dile getirdi. 
Başkan Köse, “Bizim için değerli olan budur. Vatandaşlarla sürekli yap tığımız istişareler de bunun içindir. Bu koltukları, bu makamları bıraktığımız da birbirimizle irtibatımızı kesmeyecek, bir bardak çayı birlikte içebileceksek, bu bizim için çok kıymetlidir. Bunu da başarabildiğimiz inancındayım. Cumhuriyetimizin 100. yılında da değişim ve döşümü hep birlikte sürdüreceğiz. Halkımızın bize verdiği emaneti, her şeyden üstün bilerek büyük titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönül belediyeciliği anlayışıyla şehrimize değer katan projeleri hayata geçireceğiz” açıklamasını yaptı.
                                 HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi