Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı 2023-2024 başvuru dönemi 19 Şubat 2024 tarihinde sona eren başvurular,  29 Mart 2024 tarihine kadar uzatılmıştı.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre  Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi ve Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım ile küçük ölçekli aile işletmelerinin desteklenmesi amacıyla Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları projeleri için yatırımcılara %50 hibe desteği sağlanacak.
Güncellenen Uygulama Rehberine Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 2023-2024 Başvuru Dönemi Tarıma Dayalı Yatırımlar Uygulama Esaslarında ve Uygulama Rehberi Eklerinde değişiklik yapılmıştır. (tarimorman.gov.tr) internet adresinden ulaşılabiliyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP), kırsaldaki üretici gelirlerini artırmak ve çeşitlendirmek amacıyla 2006 yılından beri yürütülüyor. Program kapsamında, teknoloji içeren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaştırılmasını esas alan projeler destekleniyor.                  SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi