Yozgat İl Halk Kütüphanesinin inşaatında yürütülen çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Tarihi Yozgat Lisesi’nin tam karşında bulunan Lise Caddesi’ne renk katacak olan ve tamamlandığında Yozgat’ın dev sosyal kompleksi haline gelecek olan il halk kütüphanesi vatandaşlara yeni bir yaşam alanı olacak.
Yozgat Lise Caddesi’nde 13 bin 755 metrekare alanda inşa çalışmaları devam eden İl Halk Kütüphanesinin tamamlanmasıyla kentte yeni bir yaşam alanı oluşacak.
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, yapımı devam eden İl Halk Kütüphanesinin tamamlanmasıyla sosyal ve kültürel bir yaşam alanı olacağını söyledi.
Vali Özkan, “Kütüphane, klasik kütüphane hizmetlerinin yanı sıra farklı hizmetleri de sunacak ve şehre yeni bir yaşam alanı kazandıracak. Tamamlandığında, Yozgatlı vatandaşlar için dinamik bir sosyal yaşam merkezi haline gelecek. Bu yatırımın ilimize kazandırılmasında, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanımıza, milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız” dedi.
Projenin en kısa sürede tamamlanması için çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Vali Özkan, “Bu kütüphane, sadece kitap ödünç alma veya araştırma yapma yerinden çok daha fazlasını sunacak. Tamamlandığında, gençlerimiz için bir öğrenme merkezi, yetişkinlerimiz için bir buluşma noktası ve her yaş grubundan insanlarımız için bir sosyal etkileşim alanı olacak. Kültürel mirasımızı koruyarak ve yeni nesillerimize aktararak şehrimizi daha ileriye taşıyacak olan bu projenin tamamlanmasına yönelik çabalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.
                        HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi