Valilik tarafından hazırlanan program kapsamında misafirhane ve yurtlarda misafir edilen depremzede vatandaşlarla birlikte iftar yapılıyor. 
Yozgat Vali Vekili Adnan Kayık ve il protokolü, Bozok Yurdu'nda misafir edilen depremzedelerle iftar sofrasında bir araya geldi.
Vali Vekili Adnan Kayık düzenlenen iftar yemeği öncesinde programında, depremzede vatandaşları masalarında tek tek ziyaret ederek bir süre sohbet etti.
İftar yemeği programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin okunması ve edilen dualarla başladı. Daha sonra okunan ezan ile birlikte iftar yemeğine başlandı.


Vali Vekili Kayık, Yardımlaşma, dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve birlik-beraberlik gibi değerleri pekiştirerek insanların huzur, mutluluk ve barış içinde yaşamalarına vesile olan Ramazan ayına erişmiş olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. 
Vali Vekili Kayık, “Rabbim hepimize bu kutlu zamanların feyzinden, bereketinden, rahmetinden istifade etmeyi nasip eylesin. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını, anlamına ve önemine uygun bir şekilde tüm milletimizle idrak etmeye çalışıyoruz. Bireysel olarak oruç tutarak, ibadet ederek, hayır ve hasenatımızı artırarak, eş, dost, akraba, ve ihtiyaç sahibi olan komşularımızın halini hatırını daha fazla sorarak bu ayın müjdelerinden istifade etmeye gayret ediyoruz. Bu sene buruk bir ramazan ayı yaşıyoruz. 
Ülkemizin yaşamış olduğu deprem ve sel felaketlerinden sonra, ülke olarak millet olarak büyük bir acı yaşadık. Allah bu vatana tekrarını yaşatmasın inşallah” diye konuştu.
Yemek sonunda Vali Vekili Kayık, bire bir sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi. İftar yemeğine İl Jandarma Komutanı Albay Halil Başer İl Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün katıldı.