Yozgat’ta devletin tüm imkanları depremzede vatandaşlar için seferber edildi. Depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için  konteynerler bölgeye gönderildi. 
Tokat’ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem,  Kadışehri, Çekerek ve Aydıncık ilçelerine bağlı yaklaşık 30 köyde hasara neden oldu. Depremlerin ardından bölgeye yoğun şekilde yardım malzemeleri ulaştırılırken, vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar da hız kazandı.
Tokat merkezli depremlerden etkilenen bölgede barınma sorununu çözmek için çalışmalar devam ediyor.
Devlet, Tokat merkezli depremlerin yaralarını sarmak için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.  Deprem bölgesinde başlatılan çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. Devlet, bütün kurumlarıyla depremin yaralarının sarılması çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürüyor. 
Depremin etkilediği Yelten, Ovacık, Gümüşsu ve Elmalı Çiftliği’nde vatandaşların barınmaları amacıyla konteynerler teslim edildi.
AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan, deprem bölgelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldiler. Vatandaşları dinleyen Milletvekilleri her daim yanlarında olduklarını ve eksiklerin giderilmesi noktasında çalışmaların hızlandırılacağını ifade ettiler.
AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, deprem acısını yaşayan vatandaşlarla bir araya gelirken, talep ve beklentilerini dinledi. Milletvekili Akgül, ihtiyaçların en kısa sürede karşılanacağını ifade etti.
Milletvekili Akgül, “Tokat Sulusaray merkezli deprem dolayısıyla ilimizde de etkilenen Yelten, Ovacık, Gümüşsu ve Elmalı Çiftliği köylerimizi ziyaret ederek evleri ağır hasar gören ailelerimize konteynerlarını teslim ettik. Daha sonra kıymetli hemşehrilerimizin talep, istek ve eksikliklerini yerinde dinledik.
Devletimiz tüm imkanlarıyla milletimizin yanında. Yaraları sarıyoruz,  Hemşehrilerimizin zor gününde yanlarında olmaya devam ediyoruz” dedi.


AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan ise depremden etkilenen vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi.
Milletvekili Şahan, “Tokat’ın Sulusaray İlçesi merkezli 5,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen İlimiz sınırları içerisindeki ilçelerimiz ve köylerimizdeki hasarların giderilmesi için devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşımızın yanında…
Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için, gerek ilgili bakanlıklara İlimizin taleplerini ileterek gerek bizzat ihtiyaç ve taleplerini yerinde dinleyerek vatandaşımızın her zaman yanında olacağız. Rabbim İlimizi ve Ülkemizi her türlü afetten muhafaza eylesin” ifadelerini kullandı.
                  HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi