Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle farklı yerlerde görev yapan din görevlilerini ziyaret etti.  Berker, din görevlileri ile sohbet ederek istişarede bulundu. Din görevlilerinin sorunlarını dinleyen Berker, bu haftanın din görevlisi eksenli kutlanmasını istedi.
Berker, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, camilerin ve din görevlilerinin değerini ve önemini anlatmak için kutlanan bu haftanın odak noktası din görevlilerimiz ve camiler olmalıdır. Tıp Bayramında doktorlarımız ziyaret edilir, öğretmenler gününde değerli eğitimcilerimiz ziyaret edilir, yılın öğretmeni seçilir velhasıl günün haftanın kahramanı, odak noktası doktorlardır, öğretmenlerdir. Sıra din görevlilerine gelince ziyaret edilen değil ziyaret eden din görevlisi oluyor, çiçek alan değil çiçek veren müftülerimiz, din görevlilerimiz oluyor. Diyanet-Sen olarak istiyoruz ki bu haftanın kahramanı, odak noktası din görevlilerimiz olsun. Din görevlilerimiz ziyaret eden değil ziyaret edilen olsun. Sorunları dinlensin. Sorunlarına çözümler sunulsun. Başarılı din görevlilerimiz taltif edilsin. Bu düşüncemizi hayata geçirmek için sendika olarak biz harekete geçtik ve din görevlilerimizi görev yerlerinde ziyaret ederek sorunlarını taleplerini dinliyoruz” dedi.
“Toplumumuzda temel insani ve ahlaki değerlerin yaşamasına, toplumumuzun manen yükselmesine önemli katkılar sağlayan, camilerimizin inşa ve imarında rol alan, dünyevi bir karşılık beklemeden büyük fedakarlıklarda bulunan, samimi davranış ve güler yüzleriyle gönüllerini bütün insanlara açan, hikmet dolu sözleri, dinlendirici hoş sohbetleriyle büyük, küçük herkesin gönlünü kazanan ve görev mahallerinde büyük azim ve gayretle dini hizmetleri en güzel bir şekilde sunmaya gayret eden Din Görevlilerimizin bu fedakar çalışmaları hafta boyunca çeşitli etkinliklerle anlatılmalı, belgesellerle, çeşitli yayın içerikleri ile bunlar desteklenmelidir. Hafta boyunca yapılan etkinliklerde din görevlilerine ayar verme yerine moral ve motivasyonlarını yükseltecek içeriklere yer verilmeli, sorunlarına çözüm üretilmelidir” diyen Berker açıklamasına şöyle devam etti:
“Camiyi ve cemaati sevk eden din görevlilerimiz aynı zamanda beşikten mezara hayatın her alanında insanımızın yanındadır. Tüm ömürlerini din hizmetine adayan toplumun önderi konumundaki din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutuluyor daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmeleri için yetkili sendika olarak elimizden gelini yapacağımızı bilmelerini istiyoruz.”                                 HABER MERKEZİ