Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla açıklama yaptı.
Berker,  Din Görevlilerinin ve Camilerin toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekmek, onların gerçek işlevini ortaya koymak, sıkıntılarını dile getirmek ve çözüm önerileri sunmak, camilerin daha işlevsel hale gelmesini sağlamak gibi amaçlar doğrultusunda 1-7 Ekim tarihleri arasında “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kutlandığını hatırlattı.
HAYATIN TÜM ALANINDA VARIZ
Din görevlilerinin hayatın bütün alanında  faaliyet gösterdiğine değinen Berker, “Diyanet İşleri Başkanlığımız toplumumun din hizmeti ve irşat görevini karşılamaktadır. Bir yandan, başta Kur'an Kursları vasıtasıyla yaygın din eğitimi faaliyetleri yürütülmeye çalışılırken, diğer yandan, cami içi ve dışı din hizmetleri gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Bunun yanı sıra, ailede din eğitimi faaliyetlerini desteklemek amacıyla, yetişkin bayanlara yönelik olarak devam ettirilen Kur'an Kursları ile il ve ilçe müftülükleri bünyesinde ailelerin dini konulardaki ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Aile ve İrşat ve Rehberlik Büroları faaliyet göstermektedir. Söz konusu faaliyetler müftü, vaiz, Kur’an Kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyımlarımız tarafından yerine getirilmektedir.
Bunun yanında din görevlileri doğum, sünnet, nişan, nikâh, düğün, yeni doğan çocuklara isim koyma, asker uğurlama vb. gibi mutlu günlerde hem de kötü günde hastalık, ölüm ve cenaze işlemleri vb. insanların yanında olmaktadırlar. Yani din görevlilerinin hizmet alanı yalnızca camiler değil hastaneler, cezaevleri, çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları, huzurevlerini de vb. kapsamaktadır” dedi.
DİN GÖREVLİSİ 
ODAKLI KUTLANSIN
 “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nın din görevlilerinin sorunlarının ele alındığı ve çözüme kavuşturulduğu bir hafta olarak kutlanmasını beklediklerini aktaran Berker, “Din Görevlilerimiz için son derece önemli olan bu haftanın din görevlisi odaklı kutlanmasını ve daha çok din görevlilerimizin sorunlarının ele alındığı ve çözüme kavuşturulduğu bir hafta olmasını arzu ediyoruz. 
Bu vesileyle, ülkemizde metropol şehrinden mezrasına, ilinden ilçesine, yeryüzünün en uzak noktasında görev yapan din gönüllüsü kardeşlerimize kadar mescit ve camilerde din hizmetlerinin en güzel şekilde yapılması için fedakarca çalışan, topluma rehberlik ve önderlik eden, ilmi, irfanı ve yaşantısıyla örnek olan, mihrabın, minberin ve kürsünün hakkını veren bütün din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik eder, ebediyete irtihal edenlere Cenab-ı Hak’tan rahmet dileriz” ifadelerini kullandı.    SALİH AKGÜL