Sendikal çalışmalar ve eğitim gündemi ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantı ‘Kudüs’e selam direnişe devam’ temasıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Yozgat’ta Şube Başkanı Kenan Şerefli, yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
Toplantıda konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, esareti sermayesi, inancı iradesi, idealleri enerjisi olan bir teşkilat olduklarını kaydetti.
Yalçın, adil bir dünya, yeniden büyük Türkiye için ter akıttıklarını ifade ederek, “Otuz bir yıllık birikim ve tecrübeyle dünde imzamız, ‘an’a sözümüz, yarına iddiamız var, diyerek ‘içimize, işimize, dışımıza yolculuğumuzu’ sürdürüyoruz. Bizim için doğru yolda yürümek kadar yolu doğru yürümek de önemlidir. Bu yürüyüş, insandan, emekten yana, gelir dağılımında, vergide, ücrette adaletten yana, insan onuruna yaraşır bir çalışma hayatından yanadır” dedi.
Konuşmaların ardından, Genel Başkan Ali Yalçın, şube sekreterleri ve ilçe temsilcileriyle; Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner, teşkilatlanmadan sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aydın, mali işlerden sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, basın ve iletişimden sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, hukuk ve toplu sözleşmeden sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, eğitim ve sosyal işlerden sorumlu şube başkan yardımcılarıyla; Kadınlar Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın, şube kadınlar komisyonu başkanlarıyla bir araya geldi.
Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, 18. Türkiye Buluşması’nda ağırlıklı olarak sendikal faaliyetler üzerinde durduklarını söyledi. Şerefli, Uzlaşma sağladıkları maddeleri tutanakla tespit ettirip kazanıma dönüştürdükleri toplu sözleşmede; şube müdürleri başta olmak üzere müdür, müdür yardımcısı, fakülte ve enstitü sekreteri vb. ünvanlara ilave artışlar alınmasını sağladıklarını aktardı. Şerefli, toplantıda hizmet kolunda yaşanan sorunlar ve çözümlerin konuşulduğunu dile getirdi. HABER MERKEZİ