İl Müftülüğü tarafından 2023 yılı Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Yozgat merkez ve köylerinde görev yapan Din Görevlilerinin katıldığı personel toplantısı yapıldı. 
Belediye Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan toplantıya  Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan'da katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında Başkanlığımızın 2023 yılı Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle hazırladığı sinevizyon gösterisi izlendi.
Din görevlisi olmanın önem ve sorumluluğuna değinen Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden; "Yaptığımız işin içeriği açısından bakıldığında çok değerli, çok kıymetli çok ulvi bir görev. Ama ulvi olduğu gibi bir o kadarda sorumlu, mesul ve hesabı da aynı zamanda o değerde yüksek olan bir vazife yapıyoruz. Rabbimiz bizlere Peygamberimiz sav'in istikametinde vazifemizi bilhakkın yapabilmeyi nasip etsin inşallah. Hepinizin Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyor ve hoş geldiniz diyorum." ifadelerini kullandı.
  Etkinlikte konuşan Vali Mehmet Ali Özkan, din görevlilerinin toplumun manevi değerlerini koruma ve yaşatma konusunda önemli bir rol üstlendiğini vurguladı. Din görevlilerinin toplumun dini ve ahlaki değerlerini aktararak insanların manevi ihtiyaçlarını karşılamada büyük bir sorumluluk taşıdığını belirtti.
Vali Özkan, din görevlilerinin toplumun her kesimine hizmet ettiğini ve toplumsal dayanışma ve birlikte yaşama kültürünün pekiştirilmesinde önemli bir rol oynadığını ifade etti. Ayrıca din görevlilerinin eğitim, rehberlik, sosyal yardım gibi alanlarda da faaliyet göstererek toplumun sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağladığını söyledi.
Vali Özkan, daha sonra emekli olan din görevlilerine plaket takdim ederek emeklerine teşekkür etti.  HABER MERKEZİ