Yozgat’ta  engelli sürücüler için ayrılan bölümlere park eden araçlara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bir günde 39 araç sürücüsüne 34 bin lira para cezası kesti.
Yozgat’ta engelli park yerlerine park yapan sürücülere ceza yağdı. 
Yozgat’ta  çeşitli noktalarına engelli vatandaşlar için ayrılan park yerlerini işgal eden sürücülere yönelik cezalar uygulanmaya başladı. Engelli vatandaşların kolayca park yeri bulabilmesi için cadde ve sokaklarda tabela ve işaretlerle belirlenmiş alanlar bulunmasına rağmen, duyarsız  sürücüler gelişi güzel park yapıyor. Engelli vatandaşların günlük hayatlarında zorluk yaşamalarına engel olmak amacı ile birtakım önlemler alınıyor. Engelliler için ayrılan otoparklarda engelli olan vatandaşların zorluk yaşamaması için hedefleniyor. 
Düzenlemeler ile  engellilerin hayatlarında daha rahat hareket edebilmeleri sağlanıyor.
Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü’nün il genelinde yürüttüğü engelli otoparklarına yönelik denetimler kapsamında, trafik polisleri, engellilere ait park alanlarına araçlarını park eden sürücülere yönelik denetim yaptı. 
Trafik polisleri yaptıkları uygulamada 2 gün içinde engelli sürücüler için ayrılan bölümlere park eden 46 araçtan 39 araç sürücüsüne 34 bin lira para ceza uygulandı.
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, trafik ekiplerince kent genelinde yapılan denetimlerde hafta sonu 49 araç kontrol edildi.
Trafik ekipleri tarafından engelliler için ayrılmış park yerlerine engelsiz araçların park etmemesi konusunda farkındalık oluşturmak adına denetimler daha sık yapılacak.
Engellilere ait yerlere park edilmesinin ciddi duyarsızlık olduğunu dile getiren vatandaşlar, “Dünyanın hiçbir yerinde bu tür yerlere engelsiz sürücülerin park ettiğini görmeyiz. Ama maalesef biz de park yeri olmamasından kaynaklı sürücüler park edebiliyor. Çok yanlış, olmaması gerekir. Vatandaşlarımızın engelli sürücülere engel olmaması gerekir. Aslında buraya araçlarını koyarak, kendileri engel yaratmış oluyor" dedi.
                             REŞİT ÜNAL