Yozgat Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde kalan engellilerin yıl boyu yaptıkları resim ve el işi sergileri, eski askerlik şubesinde görücüye çıktı. Ahşap yakmadan kağıt rölyefe, yağlı boya tablodan hat sanatına kadar birçok ürünün yer aldığı sergi, 3 gün boyunca vatandaşların beğenisine sunulacak. El emeği göz nuru sergiden elde edilecek gelirler, engellilerin ihtiyacı için kullanılacak.
Engellilerin sanata yönelmesinin kendileri adına mutluluk verici olduğunu belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Abdullah Neşeli, bu yıl serginin 6'ıncısını düzenlediklerini söyledi. Neşeli, “El sanatları sergimizde makrome, telkâri, örme ve yakma gibi çeşitli tekniklerle yapılan ürünler bulunmaktadır. Engelli arkadaşlarımız kendi yeteneklerini ortaya koyarak ürünlerini ürettiler ve neler yapabileceklerini bizlere bir kez daha gösterdiler” dedi.
Serginin 3 gün boyunca vatandaşların beğenisine sunulacağını da söyleyen Neşeli, “Yozgat halkımız bizlere her zaman destek oldular. Açılan sergimize katılmalarını, ziyaret etmelerini istiyoruz. Gerçekten sergide çok güzel eserlerin olduğunu görüyoruz. Bu noktada serginin açılmasında emeği bulunan bütün engelli kardeşlerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. İHA 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi