Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, Ebeler Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
Eroğlu, ebelerin de haklarını sonuna kadar savunmaya devam edeceklerini vurguladı. Eroğlu, Sağlık-Sen olarak, ebelerimizle birlikte tüm sağlık kahramanlarının sorunlarının son bulması için mücadelelerinin aralıksız devam ettiğini aktardı.
Eroğlu, ebelerin kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanları olduğunu, doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sağladıklarını belirtirken diğer sağlık çalışanları gibi bazı beklentileri olduğunu ifade etti.
Eroğlu, “Geleceğimiz, yarınlarımız olan çocuklarımızın sağlıklı fertler olarak büyümesi topluma ve ailesine faydalı bireyler olarak yetişmesi için çalışanlar arasında ilk ve en önemli halkayı teşkil etmektedir. Onlar, sadece bizim ve çocuklarımız için bu kutsal görevlerini yerine getirmektedir. Anne-çocuk ölümlerinin azalmasında büyük rol oynayan ebelerin, gerek sosyal gerekse mesleki koşullarının iyileştirilmesi ve bu alanda istihdamın artırılması büyük önem taşımaktadır. Bilinçli annelerin yetiştirdiği sağlıklı nesillerin oluşmasında önemli katkıları bulunan doğum öncesi ve doğum sonrası anneye ve bebeklere bakım hizmetleri vererek de yurdumuzun her köşesinde sağlık alanında önemli ve kutsal bir görev yürütmekte olan Ebelerimizin Ebeler Haftası'nı kutluyorum" dedi.                              SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi