Yozgat ilinde bahar aylarının gelmesiyle birlikte tohumları atılan sebze fideleri, çeşitli noktalarda satışa sunulmaya başlandı. Havaların ısınmasıyla birlikte yetiştirilen domates, salatalık, biber gibi birçok sebze fideleri tezgahlarda yerini aldı. 3 liradan satışa sunulan sebze fideleri, vatandaşlar arasında büyük ilgi gördü.
Yıllardır fide satıcılığı yapan Yusuf Kaya, fidelerin bir kısmının il dışından getirilen, bir kısmının ise yerli üretim olduğunu belirterek, vatandaşların genellikle domates, salatalık ve biber fidelerini tercih ettiğini ifade etti. Domates, salatalık, biber, kavun, karpuz, bamya gibi çeşitli sebze fidelerinin 3 liraya satıldığını dile getiren Kaya, fide sezonunun yaklaşık bir ay sürdüğünü belirtti.
Kaya, yaptığı açıklamada, "Fide satışlarımız yeni başladı. Vatandaşlarımız bahçelerine ve tarlalarına aldıkları fideleri dikerek yaz mevsiminde kendi sebze ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Sebze fideleriyle uğraşmayı sevenler için bu dönem oldukça keyifli geçiyor." şeklinde konuştu. Sebze fidelerinin satışının devam edeceği ve vatandaşların bahçe ve tarlalarını renklendirecekleri belirtildi.
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi