Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Vali Mehmet Ali Özkan'ı ziyaret etti. Bozok Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Kocakaya’nın da yer aldığı Ziyarette, Yozgat Bozok Üniversitesi'nin faaliyetleri, yapılan çalışma ve yatırımlarla alakalı görüş alış verişinde bulunuldu.
Vali Özkan,  Üniversitenin Yozgat’ın gelişiminde önemli bir rol oynadığına değinerek, proje ve yatırımlara destek sağlayacaklarına vurgu yaptı. Vali Özkan, bir ilin kalkınmasında ve yetişmiş insan kaynağı olarak Üniversitelerin önemli bir işlevi yerine getirmesi gerektiğine değinerek, Bozok Üniversitesi’nin de şehre katkısının bu anlamda da olmasının önemine vurgu yaptı.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar ise değişim ve dönüşüm başlattıklarının altını çizerek, önümüzdeki günlerde projelerin bir bir hayata geçirileceğini dile getirdi.
Bozok Üniversitesi’nin kampüs alanını ikiye bölen yol konusunda çalışmalar yaptıklarının altını çizen Rektör Yaşar, Battı çıktı projesi, hem trafik akışını düzenleyerek kazaları önleme amacını taşıdığını, hem de kampüs içindeki bütünlüğü sağlama noktasında önemli bir çözüm olacağını ifade etti. 
Rektör Yaşar, proje ile, doğu ve batı kesimlerini birleştirerek üniversitenin bütünlüğünü artırmayı hedeflediklerine dikkat çekti. SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi