Yozgat’ta camilerde, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılınarak dua edildi.
İsrail’in Filistin’in Gazze kentine yönelik sürdürdüğü bombardımanda yüzlerce kişi hayatını kaybederken, yüzlerce kişi de yaralandı. Filistin halkına destek için Cuma namazı sonrası hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılınırken, namazdan sonra da cami bahçelerinde İsrail’e tepki, Filistin’e destek açıklamaları yapıldı.
Yozgat'ta da İHH İnsani Yardım Derneği, İlim Yayma Vakfı, Ensar Vakfı, Memur-sen, Tügva, YİMEV, MTTB, EDEP, HAK-İŞ, İnfak Derneği gibi birçok STK ve Yozgat Milli İrade Platformu, Çapanoğlu Büyük Camii'nde Cuma namazı sonrası bir araya geldi.Giyabı cenaze namazı, Filistin'de İsrail'in saldırıları sonucu hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimiz için kılındı. Yozgat'ta da binlerce kişi, bu acı olaya karşı duyarlılık göstererek camide toplandı. Namaz öncesi, dualar edildi ve şehitler için gözyaşı döküldü. İHH İnsani Yardım Vakfı, Filistin'deki insanlık dramına dikkat çekmek ve İsrail'in insan haklarına karşı işlediği suçları protesto etmek amacıyla, Türkiye'nin her ilinde giyabı cenaze namazı düzenledi. Yozgat'ta da bu organizasyona destek veren birçok STK ve platform, Filistin'deki kardeşlerimizin yanında olduklarını gösterdi. Giyabı cenaze namazı, Filistin'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve İsrail'in insan haklarına karşı işlediği suçları protesto etmek için önemli bir adım oldu.  Yozgat'ta da binlerce kişi, bu organizasyona destek vererek, Filistin'deki kardeşlerimizin yanında olduklarını gösterdi. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi