TZV Türkiye Okullar Arası Akıl ve Zeka Oyunları Şampiyonasında Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi 5-6-7. Sınıf FTT BİLSEM Takımları Bölge finallerini geçti.
 Ankara'da Bilsem, 20 Mayıs Cumartesi yapılacak olan Türkiye Finallerinde Yozgat’ı temsil edecek.
Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştiren, onlara yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandıran, zekâ oyunlarının yaygınlaştırılması amacı ile düzenlenen Şampiyonada bu sene bazı yenilikler yapıldı.
Yarışmacılara, kendi kategorilerindeki geçmiş yıla ait tüm soru ve cevaplara erişim hakkı, GriCeviz Bilişsel Beceri ve Zihinsl Gelişim Platformu’nda kullanılmak üzere 129 TL değerinde 1 yıllık bireysel üyelik kodunun verildi.


Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet okulları ve özel okulların takım olarak katılabilecekleri akıl ve zekâ oyunlarından oluşan şampiyona “İlkokul (3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (Hazırlık/9-10-11-12. sınıflar)” olmak üzere üç farklı kategoride on sınıf üzerinden yapıldı.
FTT BİLSEM Müdürü Abdulkadir Koyuncu, Danışman öğretmeni Ömer Rıza Zararsız’a ve öğrencilere ve velilere teşekkür ederek,  finallerde başarılar diledi.

Editör: Hakimiyet Gazetesi