Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11’inci grubunda şampiyonluk mücadelesi veren ve liderliğini sürdüren temsilcimiz Yozgat Belediyesi Bozokspor, Bingöl temsilcisi Murat 2020 Gençlikspor  karşılaşmasında futbol terörüne kurban gitti.
BAL Ligi’nde sezona şampiyonluk parolasıyla giren Yozgat Belediyesi Bozokspor, ligin en kritik maçlarından birisi olan Murat 2020 Gençlikspor deplasmasına çıktı. 
Bozokspor’un Bingöl’e girerken başlayan saldırı ve çirkeflik otelde tehdide dönüştü. Maç günü  takım sahaya ısınmaya çıkarken,  fiziki saldırı ile devam etti. Maçtan önce ve maç anında  tehdit ve tahrikler ile devam etti. Bu kadar çirkefliğe birde maçın hakeminin korkak düdükleri eklenince Yozgat Belediyesi Bozokspor  sahadan 4-0 mağlup ayrılarak haftayı puansız kapattı.
Yozgat Belediyesi Bozokspor , şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşmak, yakaladığı avantajı devam ettirmek için mutlak galibiyete gittiği Murat 2020 Gençspor deplasmanından henüz otobüste başlayan,  gece tehdit ile devam eden maç günü ise sahada doksan dakika süren taciz ve saldırılar altında 4-0 mağlup olarak haftayı puansız kapattı.
Isınmak için sahaya çıkan Yozgat Belediyesi Bozokspor’da kaleci Mücahit Atalay’a bir taraftar saldırarak, tekme attı.  Olayların büyümesi üzerine sahaya güvenlik ekipleri girdi.  Sahaya giren taraftarların çıkarılması için çelik kuvvet ekipleri mücadele ederken, Murat 2020 Gençspor’un bulunduğu soyunma odasından, Bozokspor soyunma odasına patlayıcı maddeler atıldı. Yer yer fiziki saldırıların yaşandığı olaylara rağmen, maçın hakemi karşılaşmayı oynatma kararı aldı.
Karşılaşmadan bir gün önce başlayan ve maç saatinde devam eden olaylar, yazılmış senaryonun harfiyen uygulanmasına yetti. Kırmızı siyahlı takımın kaldığı otel çevresinde olaylar çıkaran Bingöl taraftarları,  karşılaşma öncesi ısınmaya çıkan oyuncularımıza saldırdı.
Futbol adına güzelliklerin bir bir ortadan kaldırıldığı Bingöl’de ki olaylara karşılaşmaya atanan Diyarbakır bölgesi hakemleri de çanak tuttu. Maçın hakemi Onur Sekman daha maçın başından itibaren kırmızı siyahlı takımın aleyhine düdükler çalarak ortamı germek adına senaryonun bir parçası olduğunu gösterdi. Bozokspor’a karşı aldığı direktifleri harfiyen uygulayan Onur Sekman, üç önemli oyuncumuzun kırmızı kartla oyun dışı bırakarak görevini yerine getirdi.
Deplasmanda karşılaştığı Murat 2020 Gençlikspor’a 4-0 mağlup olarak dönen Yozgat Belediyesi Bozokspor’da karşılaşma öncesinde yaşanan olaylar ve maçın hakemi Onur Sekman’ın 90 dakika boyunca yanlı yönetimine büyük tepki gösterildi.
Murat 2020 Genç maçı öncesinde yaşanan olaylar ve karşılaşmanın hakemi Onur Sekman’ın tüm kararlarını kırmızı siyahlı takım aleyhine vermesiyle ilgili olarak Yozgat Belediyesi Bozokspor yönetimi yazılı bir açıklama yaptı. 
Yapılan açıklamada şu görüşleri yer verildi:
“BU ŞEHRİN HAKKINI 
YEMEYE KALKANLARIN 
BOĞAZINDA KALIR
Uzun zamandır oluşturulmaya çalışılan algılar bugün deplasmanda oynanan Murat 2020 Genç Spor mücadelesinde kirli bir oyuna dönüştürülerek takımımızın 3 puanı yapılan saldırılar verilen taraflı kararlarla gasp edildi. 
Şehrinin ve taraftarının desteğiyle, bileğinin gücüyle sahada verdiği mücadele ile en yakın rakibine puan farkını açarak şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Yozgat Belediyesi Bozok Spor'umuzu durdurmaya çalışan kirli el yada ellere müsade etmeyeceğiz. 
Takımımızın kaldığı otelden, maçın oynadığı stada, ısınma çalışmaları sırasından maç esnasına kadar yapılan saldırılar ve tahrikler devamında kötü niyetli bir hakem yönetimiyle 11 sarı kart, 3 kırmızı kart ile futbol tarihine kara leke olarak geçmiştir.
Yozgat Belediyesi Bozok Spor'umuzu durdurmak için kirli yollara başvuranlar bilmelidir ki Yiğitler Şehri Yozgat'ın yiğit evlatları önce Yüce Mevla'mın izni, sonra şehriyle taraftarıyla emin adımlarla şampiyonluk yürüyüşüne devam edecek.
Kirli yollara giren o kirli ellerle de mücadelemizi kararlılıkla sürüdürecek, şehrimizin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz.Bu şehrin hakkını yemeye kalkanların boğazında düğümleyeceğiz. YOLUN SONU ŞAMPİYONLUK”
                           ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi