Gençlik ve  Spor İl Müdürlüğü ile Yozgat Eğitim Bir-Sen Sendikası arasında sendikanın faaliyet gösterdiği iş kollarında çalışan üyelerine  spor ve diğer serbest zaman etkinliklerine yönelik işbirliği protokolü Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ve Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli arasında imzalandı.
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Kaynak, bu tür organizasyonlara büyük önem verdiklerine değindi. Geleneksel hale getirilen turnuvanın eğitimciler arasında kaynaşmaya vesile olacağına inandığını dile getiren Altınkaynak, dostluk ve kardeşlik içerisinde turnuva geçmesi temennisinde bulundu.
Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak “ Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü ve Eğitim Birsen Yozgat Şubesi  ile ortaklaşa futsal turnuvası düzenleyeceğiz.  İlimiz Merkez okullarında görev yapan eğitim camiasının katılımıyla ocak ayından itibaren müracaat sayısına göre bir fikstür belirleyeceğiz. 
Bu turnuvanın şartları Eğitim Bir-Sen ile Müdürlüğümüz arasında belirlendi ve imzalanan protokolle mutabakat altına alındı. Yapılan protokol neticesinde turnuva ile ilgili duyurular yapılarak  müracaatlar alınmaya başlanacak. Müsabakalarda dereceye giren takımlara ise Yozgat  Eğitim Bir-Sen Şubesi  tarafından  ödül verilecek.  Turnuvanın İlimizdeki eğitim camiasına, Milli Eğitim camiasına ve Spor Camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Eğitim Birsen Yozgat Başkanı  Kenan Şerefli ise “ Bizler sadece sendikacılık değil sosyal sendikacılık adına da faaliyetlerde düzenlemekteyiz. Üyelerimizin de sosyal faaliyetlerde bulunması açısından çalışmalarda bulunmaktayız. Bu amaç kapsamında sosyal bir faaliyet olarak gördüğümüz futsal turnuvasını  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile imzalanan protokol çerçevesinde  düzenledik. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze de bizlere böyle bir imkân sağladıklarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Öte yandan futsal turnuvasının başvuruları 16 Mayıs’a kadar yapılabilecek. 
                                    Haber Merkezi
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi