Yozgat’ta trafiğin yoğun olduğu yaya güvenliğinin temini için üst geçit çalışmaları sürüyor.  Yozgat’ta trafiğin akışkanlığının devamı ve yaya güvenliği için ihtiyaç duyulan bölgelere üst geçit yapılıyor. Hızla ilerleyen çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması bekleniyor.
TRAFİK YOĞUNLUĞU
Üniversite yolunda giderek artan yoğunluğuna paralel olarak trafikte yayaların can güvenliği ve araçların kesintisiz ulaşımı için bölgede oluşan üst geçit ihtiyacını gidermek için düğmeye basıldı. Şehirdeki trafik akışının en fazla olduğu caddelerden olan Üniversite yolunda araç yoğunluğunun fazlalığı, seyir süresi ve rölantide çalışan araçların çevreye verdiği zararın yanı sıra can ve mal kayıplarının yaşanması, vatandaşların güvenliği düşünülerek yaya üst geçidi yapımı sürüyor.
ÜST GEÇİT İNŞA EDİLİYOR
Türkiye’nin önemli geçiş noktaları arasında bulunan Yozgat’ta can ve mal kayıplarının ardından yeni tedbirler alınmaya başlandı. Trafik akışının yoğun olduğu Cemil Çiçek Bulvarı üzerinde artan kazaların önüne geçilmesi, yayaların güvenli geçişlerinin sağlanması amacıyla çalışmalar başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde meydana gelen trafik kazasında bir kız öğrencinin hayatını kaybetmesinin ardından üst geçit yapımına başlandı. Hızlandırılan çalışmaların ardından önümüzdeki günlerde üst geçidin hizmete girmesi planlanıyor. Öte yandan Sarıhacılı bölgesinde bulunan TOKİ girişine de kavşak yapımına başlandı.
Yozgat’ta son dönemlerde artan trafik kazaları nedeniyle denetimlerin yanı sıra yeni çözümlerde ortaya konmaya başlandı. Yozgat Bozok Üniversitesi’ne giden Cemil Çiçek Bulvarı’nda trafik akışının hızlanması üst geçit ihtiyacını ortaya koydu. Meydana gelen kazalarda yaşanan can ve mal kayıpları yetkilileri harekete geçirirken, üst geçit büyük oranda tamamlandı.
Üst geçidin yakında tarihte hizmet vermesi bekleniyor.
KAVŞAK YAPILIYOR
Öte yandan Sarıhacılı mıntıkasına yapılan TOKİ konutları girişine kavşak çalışmalarına başlandı.
Mevcut haliyle birçok kazaya sebebiyet vermesi kaçınılmaz olan TOKİ yoluna kavşak çalışmaları devam ediyor.
                 HABER MERKEZİ