Yozgat Vakfı ve İstanbul Yozgatlılar Federasyonu tarafından 2023-2024 yılı İstanbul’da öğrenim gören Yozgatlı üniversite öğrencileri için burs müracaatları ve değerlendirmesi çok yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
Yozgat Vakfı ve İstanbul Yozgatlılar Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilen tanışma, birlik ve beraberlik buluşmalarının yanı sıra burs başvurularının değerlendirilmesi toplantısı yapıldı.
Yozgatlı üniversite öğrencisine burs veren İstanbul Yozgatlılar Federasyonu bu yıl Yozgat Vakfı üzerinden sayıyı artırarak Yozgatlı öğrencileri destekleyecek.
İstanbul’da üniversite öğrenimlerini sürdüren öğrenciler hafta sonu ihtiyaç, başarı bursları ve tanışma toplantısı için İstanbul Yozgatlılar Federasyonu’nda bir araya geldi. 
Öğrenci yurdunda oluşturulan komisyonlar, öğrencilerle teker teker tanışarak ihtiyaç, görüş ve önerilerini dinledi. 
Yozgat Vakfı ve İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, her yıl öğrencilerle bir araya geldiklerini söyledi. 
Yılmaz,  “Yüzlerce Yozgatlı gencimizin katıldığı aynı zamanda İYF’ye ait Yozgat Yurdumuzda kalan öğrencilerimizin bir araya geldiği öğrencilerimiz geleceğimiz için bizlere umut veriyor. Bu Güzel hizmete Destek olan başta hayırsever Yozgat Vakfı Mütevelli üyelerine, İYF Yönetim kuruluna, Yozgat Vakfı öğrenci derneği yönetici gençlerimize emek ve katkıları için çok teşekkür ediyoruz.
İstanbul Fatihteki bu Merkezi sadece binadan ibaret zanneden kişilere de bu görüntülerin  çok fazla şey ifade ettiğini umuyoruz. 2023-24 sezonunda tüm gençlerimize başarılar diliyoruz” dedi
Yılmaz, İstanbul’daki kız ve erkek öğrenciler başta olmak üzere bütçeye göre diğer illerdeki kız ve erkek sıralaması şeklinde öncelik verilerek belirleneceğini aktardı. 
Yılmaz, “Gönlümüzden geçen müracaat eden tüm öğrencilere destek olmak ancak imkanlarımız buna el vermiyor. Yozgat’ın eğitim ve burs yükünün neredeyse tamamı diğer illerdeki STKlar tarafından da İYF/Yozgat Vakfımıza yönlendirilmektedir. Diğer illerdeki STKların da elini taşın altına koyması en azından kendi bulundukları illerdeki öğrencilere destek olmaları burs alamayan açıkta kalan gençlerimizin biraz nefes almasını sağlayacaktır. İstanbul Yozgatlılar federasyonu olarak kurduğumuz İYÜ-DER (İstanbul Yozgatlı Üniversiteliler Derneği) vasıtası ile İstanbul’daki tüm üniversitelerde örgütlü olmak, ortak çalışmalarda ve amaçlarda bir araya gelmek, bu oluşum ile okul sonrası iletişimi ve işbirliğini de devam ettirerek memleketine ve hemşerisine karşı daha pozitif düşünce içinde olmaları amaçlanmaktadır” dedi.
Yozgat Vakfı olarak bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Yozgatlı Hayırseverler/Vakıf Mütevelli üyelerine verdikleri katkılardan dolayı teşekkür eden Yılmaz, Yozgat Vakfı’na eğitim ve sosyal projelerde destek olmak isteyen iş insanları da beklediklerini aktardı.           REŞİT ÜNAL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi