GENÇLERİN GÖNLÜNDE
Gençlerin ağabeyi başkan olarak gençlerinin gönüllerinden taht kuran Belediye Başkanı Celal Köse, yeni döneminde gençler için özel destekler hazırladı.  Başkan Köse, bir yandan şehrin geleceğe hazırlanması noktasında dev projeleri hazırlarken, bir yandan da sosyal belediyecilik hizmetlerinin sürdürmesi noktasında çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. 
Gençleri ihmal etmeyen ve her fırsatta  onlarla bir araya gelen Başkan Köse, yeni işyeri açacak gençlere destek sağlayacak, ilk ve orta öğretim öğrencilerine kırtasiye yardımlarına devam edecek ve üniversite öğrencilerine doğalgaz desteği sağlayacak.
GENÇLERİN YANINDA
Görev süresi boyunca özellikle genç kesime hitap edecek çeşitli projeleri ile gençlerin takdirini kazanan Başkan Köse, ikinci beş yılda da gençlerin yanında olacak. Eğitimden spora, istihdamdan sosyal konulara pek çok alanda hayata geçirilecek projeler ile gençlerin geleceğine yönelik önemli adımlar atacak.
Başkan Köse, sosyal belediyeciliğin güçlenerek süreceğine dikkat çekti.
Gençler için etkinlikler gerçekleştiren Başkan Köse, eğitimden sportif ve sosyal yaşama kadar sağlanan desteklere bir yenisini daha ekleyecek. Yozgat Belediyesi’ne ait tüm sosyal tesislerde öğrencilere ve gençlere indirim uygulanacağını bildiren Başkan Köse, tüm çabalarının geleceğin teminatı olan gençler için güçlü bir kent oluşturmak olduğunu ekledi.
GENÇLERE DESTEK
Başkan Köse,  18-35 yaş arası girişimci gençlere can suyu olacaklarına değinerek, “ Yeni işyeri açacak girişimcilerden işyeri ruhsatı bedeli almayacağız ve ilk 3 ay 10.000tl ye kadar kira desteği sağlayacağız” dedi. 
İlk ve ortaöğretim düzeyinde öğrencisi bulunan ailelere her bir öğrenci çocuğu için eğitim öğretim dönemi başında  yerel esnaftan alışveriş yapmak şartıyla 1000 TL kırtasiye desteği sağlayacaklarının altını çizen Başkan Köse, “Üniversite öğrencilerimize fatura desteğinde bulunacağız.
Ailesi veya kendisi Yozgat’ta ikamet eden öğrencilere kış aylarında doğalgaz faturalarına destek olmak amacıyla 1000 TL fatura desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.
GENÇLERE NEZİH MEKAN
Başkan Köse, Gençlik, Kültür  ve Spor Merkezi projesinde çalışmalar tam gaz devam ettiğini aktardı,  
Başkan Köse, Gençlik, Kültür  ve Spor Merkezi projesinin kısa sürede tamamlanarak geleceğin teminatı olan gençlerin hizmetine sunulacağını ifade etti. Gençlik Merkezi’nin inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini aktaran Başkan Köse; merkezin tamamlandığında gençlerin hoşça vakit geçirebilecekleri güzel bir alan olacağını söyledi.
Başkan Köse “Genç kardeşlerimizin yeni adresi, şehrimizin büyük bir eksiğini giderecek olan Gençlik ve Kültür Merkezi projemizde çalışmalar devam ediyor. Gençlerimize sosyalleşebilecekleri, ders çalışabilecekleri, kendilerini geliştirecekleri kimlikli bir merkez inşa ediyoruz. İçerisinde Spor ve Etkinlik Merkezi, Kafeterya, Fuaye-Sergi Alanı, Çok Amaçlı Salon, Amfi, Teras Çatı Bahçesi, Derslikler, Atölyeler, Kütüphane, Çalışma-Okuma Salonu bulunuyor” dedi.
Başkan Köse, bu projenin, gençleri sosyal yaşam alanlarıyla buluşturmak, eğitim ve gelişimlerine katkı sağlamak adına hazırlandığını belirterek, gençlerin bir araya geldiği, sanat etkinlikleri yaptığı, ders çalışıp zaman geçirdiği, çeşitli kurs ve atölyelerle kendini geliştirdiği bir ortam yaratılacağını ifade etti.
Gençlere yapılan her yatırımın geleceğe yapılmış bir yatırım olduğuna vurgu yapan Başkan Köse; “Geleceğimizin teminatı gençleri çok önemsiyoruz, değer veriyoruz. Biz geleceğimizi gençlerimize emanet ediyoruz ve onlara hizmet etmek için her fırsatı değerlendiriyoruz. İnşa etmeye başladığımız Gençlik Merkezi’mizde gençlerimiz hoşça vakit geçirebilecekler. Yeteneklerini geliştirmek, kendi ilgi alanlarıyla ilgili bir hobi edinmek ve vakitlerini verimli geçirmek isteyen tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı merkezimizde ağırlayacağız” diye konuştu.
                    ÇETİN MERMERTAŞ

Editör: Hakimiyet Gazetesi