Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Yozgat'a özel bir anlam kazandıran bir etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini duyurdu. 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla devlet korumasından yararlanmış toplamda 1017 genç, kamu kurumlarına atamaları yapıldı.
Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, atama töreninde yaptığı konuşmada, "Atanacak çocuklarımızın bu ülke tarafından vatanına, milletine, değerlerine bağlı, özgüven sahibi gençler olarak yetiştirildiğini" vurgulayarak, gençlerden gelecekleri boyunca bu bilinçle hareket etmelerini ve yeteneklerini göstermelerini istedi.
Bakan Göktaş, ayrıca gençlere duygusal bir mesaj vererek, "Sevgili evlatlarımız, kalbimizin her daim sizinle birlikte attığını bilmenizi isterim. Her birinizin hikayeleri ve yolculukları bambaşka. Ama ortak bir paydaları var: O da büyük Türkiye Ailesinin bir değeri olmaktır." dedi. Atamaların yapıldığı bu özel günün, gençlerin hayatlarında yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirtti.
Atamalar sonucunda kamu kurumlarında görev alacak olan gençlere hayırlı olsun dileklerinde bulunarak sözlerini tamamlayan Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, "Başarılar çocuklar, mutlu olun ve mutlu kalın." diyerek gençlerin sevincine ortak oldu.
Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli “Yozgat ilinde gerçekleşen bu atama töreni, gençlerin geleceğe umutla bakmalarını sağlayan önemli bir adım olarak kayda geçti. Yozgatlı gençlerin artık kamu hizmetinde yer alarak ülkelerine katkıda bulunacakları yeni bir dönemin başladığı bu anlamlı gün, ilin ve ülkenin geleceği için umut vaat ediyor. “ dedi HABER MERKEZİ