Yozgat’ta Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İl Müftülüğü tarafından kadınlara yönelik tertip edilen konferansa Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut konuşmacı olarak katıldı. "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" konulu konferansa her yaştan kadınlar yoğun katılım sağladı. 
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, konferans öncesi İl Müftüsü Ali Gülden’i ziyaret etti.  Sedide Akbulut, İl Müftüsü Gülden ile bir süre sohbet etti.  Yozgat’ın önde gelen hayırsever iş insanlarından Bilal Şahin’i ziyaret edene,  Akbulut sağladıkları katkılarından dolayı teşekkür etti.
Akbulut konferanslarını sunmak üzere Valilik Konferans Salonuna geçti. Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası İl Müftüsü Ali Gülden’in açış konuşması sonrası 
Diyanet İşleri Başkanlığının 2023 yılı Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası tanıtımını içeren sinevizyon gösterisi yayınlandı. 
Vali Mehmet Ali Özkan,  "İl Müftülüğümüzün düzenlemiş olduğu konferansın dini ve insani anlamda istikametimize katkı sunmasını temenni ediyor, Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum" ifadelerini kullandı. 
Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut ise konferansta, " Peygamberimiz (sav) henüz Peygamber olmadan öncede "Muhammed-ül Emin" idi. İman kalbin kıvamıdır, üstelikte dünyanın en büyük iddiasıdır. Her iddia ispat ister. İman iddiasında bulunmanın ispatı ise istikamettir. Cenab-ı Allah cc. Hac Suresi 54. Ayetinde İman edenleri sırat'ı müstakime ileteceğini vaadediyor. Rabbim bizleri imanlarımızda istikamet üzere eylesin. Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftamızın hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum" dedi.
 Programa Vali Mehmet Ali Özkan, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, bayan Din Görevlileri, üniversite öğrencileri ve kadınladın yoğun katılım sağladığı konferans sonrasında İl Müftüsü Ali Gülden Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Sedide Akbulut'a hediye takdiminde bulundu.
Genel Müdür Sedide Akbulut program bitiminde Bilal Şahin Hafızlık Kur’an Kursu, Naciye Afet Şahin 4-6 Yaş Kur'an Kursu ve Bölge Yatılı Kız Kur'an Kurslarını ziyaret ederek eğitim gören öğrenci ve öğreticilerle sohbet edip tavsiyelerde bulundu. 
Yozgat’tan ayrılmadan önce tarihi Çapanoğlu Büyük Camii'ni de ziyaret ederek cami hakkında görevlilerden bilgi alan Sedide Akbulut yapılan hizmetler dolayısıyla İl Müftüsü Ali Gülden’e teşekkür etti. HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi