Gökyüzü Kartalları Grubu üyesi çok sayıda komando Şehit asker arkadaşlarının mezarlarını ziyaret ettiler.
Şırnak’ta 1993- 1995 yıllarında vatani görevini yapan erler, o dönem şehit düşen asker arkadaşlarını mezarları başında andı. 
1993 ile 1995 yılları arasında vatani görevlerini yaparken, Şırnak'taki terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara katılan 115 asker, sosyal medya aracılığıyla bir araya geldi. 'Gökyüzü Kartalları' adlı grubu oluşturan askerler, o dönem şehit  düşen asker arkadaşlarını ve komutanlarını mezarlarını ziyaret edip, anmaya başladı.
Gökyüzü Kartalları Grubu üyesi çok sayıda komando, Yozgat’ta ki ilk etkinliklerini Lise Caddesi’nde yaptı. 
Lise Caddesi’nden Türk Bayrakları ile slogan atarak Cumhuriyet Alanı’na yürüyen grup üyeleri burada açıklama yaptı.  Şehitler için saygı duruşu bulunan grup, İstiklal Marşı’nı okudu. Grup daha sonra Güneşli Köyü’ne geçerek  Şırnak’ta 6 Temmuz 1994 yılında şehit olan silah arkadaşları, Piyade Onbaşı Necip Güneş ve 2012 yılında Kırıkkalede  şehadet şerbetini içen Cabir Güneş’in mezarını ziyaret ettiler.
Gökyüzü Kartalları Grubu adına düzenlenen Şehitlere Saygı Etkinliğiyle ilgili konuşan Mustafa Torun,     Gökyüzü Kartalları olarak Şehitleri Anma Programı’nın 10’uncusunu Yozgat’ta düzenlediklerini söyledi.
Torun, “Bu etkinliği yapmamızın amacı; bu vatanımızı kanlarıyla sulayan şehitlerimizi ve vatanımızın vatan olmasını sağlayan bu şehitlerimizi ilelebet anmak, hiçbir zaman unutmamak ve gelecek nesillere unutturmamak en büyük gayemiz” dedi.
Torun basın açıklamasında şunları kaydetti:
“Terörle mücadelenin yoğun olduğu dönemlerde omuz omuza çarpıştığımız, tıpkı diğer silah arkadaşlarımız gibi kahramanlığından bir an bile tereddüt etmediğimiz, Şırnak’ta 6 Temmuz 1994 yılında şehit olan silah arkadaşımız devremiz, Piyade Onbaşı Necip Güneş ve 2012 yılında Kırıkkale’de  şehadet şerbetini içen Cabir güneş ve onların nezdinde tüm şehitlerimizi anmak ve unutturmamak için buradayız ve bir aradayız.
Unutmayın ki; Bayrakları bayrak yapan üstündeki ki kandır. Toprak! Eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
Onlar, bu toprakları vatan yapan, bayrağımızı dalgalandıran, ezanımız dinmesin diye göğsünü siper eden, özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı koruyan yiğitlerdir. Onlar, bizlere örnek olacak kadar cesur, fedakar ve vatansever insanlardı.
Şehitlerimiz bizlerden daha şanslılardı ve peygamber efendimize komşu olma şerefine nail oldular, bizlere de bu cennet vatanı hediye edip gittiler.
Bakara suresinin 154. Ayetini çok iyi anlamak gerekir .
"Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.
Şehitlik; bir yok oluş değil esasında tam anlamıyla yeniden varoluş demektir. Çünkü bir ölür bin diriliriz! Şehitlerimiz, sadece birer asker değil, aynı zamanda birer evlat, birer kardeş, birer eş  birer baba ve birer anne idi. Onlar, sevdiklerini geride bırakarak, vatanları için canlarını ortaya koydular. Onlar, özgürlüğümüzü ve güvenliğimizi sağlamak  için ve vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için her türlü zorluğa göğüs gerdiler. Onlar, vatan sevgisiyle yanıp tutuşan, kahramanlık destanlarına adını altın harflerle yazdıran insanlardı. Bugün, şehitlerimizi anmak için buradayız. Onları sadece bir gün değil, her zaman hatırlamalı ve minnetle anmalıyız. Onların aziz hatıralarını yaşatmak, onların emanetine sahip çıkmak bizim en önemli görevimizdir. Şehitlerimizin bize bıraktığı en büyük miras, vatan sevgisi ve birlik beraberlik ruhudur. Bu mirası yaşatmak, onların hatırasını onurlandırmak için hep birlikte çalışmalıyız. Kahraman gaziler, sizler de bu toprakların kahramanlarısınız. Sizler, vatan için verdiğiniz mücadeleyle bize örnek oldunuz. Sizler, vatanseverliğin, cesaretin ve fedakarlığın simgesisiniz. Sizler, şehitlerimizin yanında yer alarak, bu ülkenin güvenliğini sağladınız. Sizlere minnettarız ve her zaman yanınızdayız. Değerli şehit aileleri, sizlerin mübarek şehadetinizi paylaşmak, sizlere destek olmak bizim en önemli görevimizdir. Sizler, vatan için en değerli varlıklarınızı feda eden kahraman ailelersiniz. Sizler, bu ülkenin en büyük gurur kaynağısınız. Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak, sizlere olan borcumuzdur. Sizlere her zaman destek olmaya, yanınızda olmaya devam edeceğiz. Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir ulusun kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, Tarih boyunca dünyada eşi benzeri olmayan nice destanlar yazmıştır.”                SALİH AKGÜL
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi