Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması, geleceğin sporcularının yetiştirilmesi, milli takım ve olimpiyat sporcularının alt yapısının oluşturulması amacıyla başlatılan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) kapsamında Yozgat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Güreş Büyük Minikler kategorisinde Serbest ve Grekoromen 2. Grup Müsabakaları tamamlandı.

Büyük minikler kategorisinde erkeklerde Serbest ve Grekoromen Stilde, toplam 18 ilden 220 sporcunun katıldığı müsabakalar oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçti. Yozgat ile birlikte Adana, Ankara, Antalya, Burdur, Çankırı, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Sivas illerinin katılı ile gerçekleştirilen müsabakalarda kendi kilolarında ilk üç sırayı alan takımlar Türkiye şampiyonası finallerine gitmeye hak kazandılar. Müsabakalar sonrasında düzenlenen madalya töreninde dereceye giren sporculara Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Özgür Akgül verdi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen güreş müsabakalarına katılan bütün sporcuları tebrik etti. Bu sene Yozgat’ın binlerce sporcuyu ağırladığını hatırlatan Vali Polat, bundan sonraki dönemlerde de Yozgat’a sportif müsabakalar almaya devam edeceklerini sözlerine ekledi. Haber Merkezi

Editör: Hakimiyet Gazetesi