Hak-İş İl Temsilcisi, Hizmet-İş Sendikası Başkanı Ferman Zararsız, Sendikal Hareketin Öncüsü HAK-İŞ’in 48 yaşında olduğunu belirterek, “HAK-İŞ yarım asırlık ulu bir çınara dönüştü” dedi.
Hizmet-İş Sendikası Başkanı Ferman Zararsız, Hak-İş Konfederasyonu’nun 48’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. Zararsız, Hak-İş’in sendikal hareketin parlayan yıldızı olduğunu belirterek, yarım asrın mücadele ile geçtiğini kaydetti.
Zararsız, Hak-İş’in 48’inci ve Cumhuriyetin 100’üncü yaş gününü kutlayarak, “Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuzu gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Hak-İş olarak yeni bir dünya inşa etmek istediklerini belirten Zararsız, “Bugün var olan sorunlarımızı biliyoruz ve sorunlar için çözümler üretmemiz gerekiyor. Hem mevzuat anlamında hem de zihniyet anlamında, felsefi dönüşüm anlamında sendikal hareketin kendisini yorumlayıp yeniden inşa etmemiz gerekiyor. Bu Hak-İş’in önemli vizyonlarından bir tanesidir. Hak-İş’in bir taraftan sendikacılığı sahada geniş bir şekilde yapmaya çalışırken, bir taraftan akademik dünya ile yakın çalışması gerekiyor. Bunun başlangıcını yaptık, önümüzdeki günlerde bunu ete kemiğe büründüreceğiz. Hocalarımızdan bu konuda büyük destekler alacağız” ifadelerini kullandı.
                HABER MERKEZİ

Editör: Hakimiyet Gazetesi