Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, ‘Komşularımızla buluşuyoruz’ mottosuyla yerel seçim çalışmalarını sürdürüyor. Her gün bir mahallede vatandaşlarla buluşan Başkan Köse’yi eşi Nagihan Köse’de yalnız bırakmıyor. 
‘Komşularımızla buluşuyoruz’ mottosuyla hazırlanan program kapsamında Tekke Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Başkan Köse,  coşku ile karşılandı. Tekke Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Başkan Köse, 2019’dan bu güne gerçekleştirilen hizmetleri slayt eşliğinde anlattı. Başkan Köse, Yozgat’ta  hizmet ve eser belediyeciliğini esas alarak kadim kentimizin daha müreffeh bir hale gelmesi için var güçleriyle çalıştıklarına değindi.
Siyasette de ana amaçlarının vatandaşlara kesintisiz hizmet vermek olduğunun altını çizen Başkan Köse, kimin ne dediğine bakmadan Yozgat’ın ihtiyaçlarını gidermeyi, sıkıntılarına çözüm bulmayı ana vazifemiz olarak gördüklerine vurgu yaptı.
Başkan Köse, Köse, 5 yıllık dönemde yapılan projeleri ve yeni dönemde yapılacakları anlattı. 
Belediye başkanlığı seçimlerine de değinen Köse, Tüm belediye başkan adaylarına başarı dileyerek ortak amacın Yozgat olduğunu ifade etti. Köse, "Seçim sürecinde her siyasi partinin çıkartmış olduğu aday bizim kardeşimizdir, rakibimiz değildir. Tabi siyaseten rakibimiz ancak onlarda bizim arkadaşlarımız, dostumuzdur. Bu süreci de en güzel bir şekilde kırmadan, dökmeden tamamlayacağız. Onlar da memleketi, milleti, devleti ve halkı için 'ben de varım' diye bu yarışa katıldılar. İnşallah bizler teşkilat olarak halkımızın teveccühü, destekleriyle hep birlikte bu süreci sonuçlandıracağız. Sevinen tarafta AK Parti'miz, Cumhurbaşkanımız olacak. Sevinen de kazanan da inşallah halkımız olacaktır" dedi.
Başkan Köse, 5 yıllık dönemde yaptıkları ve yeni dönemde yapacakları projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Köse, AK Parti ile ülkenin çağ atladığını ve Yozgat'ın da bundan nasibini aldığını ifade etti.
Yozgat'ta bugüne kadar hiçbir belediye başkanının cesaret edip giremediği büyük alt yapı projesini hayata geçirdiklerini aktaran Köse, "Başta Cumhurbaşkanım olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun. 5 yıllık görev süre zarfında özellikle Büyük Cami çevresi, Millet Bahçesi, konaklar, park ve bahçeler, yol çalışmalarımız, iş ve yaşam merkezi, gençlik merkezi, şefkat evi projelerine imza attık. Özellikle kimsenin cesaret edemediği ve hiçbir belediye başkanının da aslında girmek istemediği altyapı projesini başlattık. Bu proje şehrimiz için hem zorunlu hem de sorumlu olduğumuz bir çalışmadır" dedi.
Toplantıda icraatlarını sunum yaparak  açıklayan Başkan Köse,  göreve başladığı 2019 yılından bu yana Yozgat’ı estetik ve güzel görünümlü  ve modern bir kentine dönüştürmek için birbirinden önemli projeleri gerçekleştirdiklerine değindi.
Başkan Köse, Tekke Mahallesi’nde kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirirken,  “SAMİMİYETLE BÜYÜK COŞKUYLA "TekkeMahallesi" Tekke Mahallesi'nde hemşehrilerimizle buluşmamızda ki coşku ve samimiyetten ziyadesiyle memnun olduk. Bize bu samimiyet ve coşkuyla destek veren hemşehrilerime teşekkür ediyorum.  Hazırız Kararlıyız” ifadelerini kullandı. 
                    ÇETİN MERMERTAŞ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi