Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta Cumhuriyet’in 100’üncü yıl  coşkusu yaşanacak. Yozgat Valiliği koordinesinde hazırlanan programlar kapsamında Cumhuriyet coşkusu şehrin dört bir yanında hissedilecek. 
Yozgat Valiliği’nce merkez ve ilçelerin, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ev ve işyerlerinin  Türk Bayrakları ile süslenmesi için genelge yayınlandı.Yozgat Valiliği’nden yapılan açıklamada Cumhuriyetimizin 100. Yılında hep birlikte ev ve işyerlerimizi şanlı Türk Bayrağımız ile donatalım çağrısı yapıldı.
Vali Mehmet Ali Özkan,  “Cumhuriyet’imizin 100. Yılında şehrimizi bayraklarla donatıyoruz. Haydi Yozgat!  Cumhuriyetimizin 100. Yılında Şehrimizi Ay Yıldızlı Al Bayrağımızla Süsleyelim” dedi.
100 yıldır bu genç Cumhuriyeti muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için azim ve gayretle çalıştıklarına değinen Vali Özkan,  milletlerin en kıymetlisi, en değerlisi şüphesiz bayrak olduğunu aktardı. Vali Özkan, bayrakların hem bağımsızlığı hem milletin onur ve haysiyetini temsil ettiğine vurgu yaptı.
Bayramların en önemli özelliği birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Asil Türk milletinin tarih boyunca bağımsız devlet kurmasının ve yaşatmasının sebebi de budur. Biz hiçbir zaman işgali, uşaklığı kabul etmemiş özgürlüğüne düşkün ve hür ve bağımsız yaşamayı ölümden daha önemli gören, ölümü öldüren bir milletin evlatlarıyız. O yüzden de bayramları elbette en iyi temsil eden milletimizin onur ve haysiyetini ifade eden ay yıldızlı al bayrağımızdır. Her bir evimizde iş yerlerimizde ay yıldızlı al bayrağımız asılmak suretiyle şehrimiz bayraklarla süsleyecek ve ilelebet bayrağımız nazlı nazlı dalgalanacaktır. Gençlerimize ve milletimize güveniyorum. Tarihimizden aldığımız güçle geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.                                          HABER MERKEZİ
 

Editör: Hakimiyet Gazetesi